Europejskie puchary siatkówki w Polsacie Sport przez pięć lat

Liga Mistrzów i Liga Mistrzyń CEV wracają do Polsatu. Stacja wykupiła prawa do wszystkich europejskich pucharów w siatkówce na pięć lat. Umowa obejmuje sezony od 2020/2021 do 2024/2025. Oprócz Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń, które przez ostatnie dwa lata można […]

Liga Mistrzów i Liga Mistrzyń CEV wracają do Polsatu. Stacja wykupiła prawa do wszystkich europejskich pucharów w siatkówce na pięć lat.

Umowa obejmuje sezony od 2020/2021 do 2024/2025. Oprócz Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń, które przez ostatnie dwa lata można było oglądać w Canal+, w pakiecie są również Puchar CEV oraz Challenge Cup CEV, w których startują również polskie drużyny – te zmagania można było oglądać ostatnio w Polsacie.

Tak duża liczba polskich drużyn siatkarskich w europejskich pucharach niezwykle nas cieszy. Przez dwadzieścia lat istnienia Polsatu Sport w dyscyplinie, która jest jednym z fundamentów naszego kanału, dokonał się ogromny skok jakościowy. Obecnie zarówno pod względem popularności, technologii realizacji telewizyjnej, jak i poziomu sportowego siatkówka plasuje się w absolutnym topie, a jej więź z Polsatem pozostaje tak samo silna, jak dwie dekady temu – powiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat.

We wrześniu i październiku rozegrane zostaną rundy wstępne Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń, a w listopadzie rozpocznie się faza grupowa. Finały zaplanowane są na 1 maja.

Dzięki temu zakupowi Polsat powraca na pozycję monopolisty na rynku praw siatkarskich w Polsce. Jedynym wyjątkiem stają się mecze o stawkę reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn, które na zasadzie sublicencji od Polsatu pokazuje nadawca publiczny. Wciąż nie jest jasne, czy Canal+ przedłuży prawa do żeńskiej ligi włoskiej, której rozgrywki startują za miesiąc, a poprzedzone będą Superpucharem rozegranym na przełomie sierpnia i września.

 

źródło: Polsat Sport

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.