Europejskie puchary szczypiornistów w Eurosporcie

W Danii trwają mistrzostwa Europy szczypiornistek, natomiast panowie kontynuują rywalizację w rozgrywkach klubowych. Kolejne mecze Ligi Europejskiej oraz Ligi Mistrzów pokaże Eurosport. We wtorek obejrzeć będziemy mogli mecz Orlen Wisły Płock z Fenix Toulouse Handball. Tydzień temu na wyjeździe wicemistrzowie […]

W Danii trwają mistrzostwa Europy szczypiornistek, natomiast panowie kontynuują rywalizację w rozgrywkach klubowych. Kolejne mecze Ligi Europejskiej oraz Ligi Mistrzów pokaże Eurosport.

We wtorek obejrzeć będziemy mogli mecz Orlen Wisły Płock z Fenix Toulouse Handball. Tydzień temu na wyjeździe wicemistrzowie Polski wygrali jedną bramką, utrzymując komplet wygranych. Choć mecz rewanżowy z założenia miał otwierać drugą połowę zmagań w grupie A, płocczanie mają za sobą tylko trzy z pięciu zaplanowanych dotąd spotkań – mecze z Ademar León i Metalurgiem Skopje zostały przeniesione na późniejszy termin. Tradycyjnie, w Eurosport Playerze można będzie też obejrzeć mecze pozostałych dwóch francuskich drużyn, grających w tych rozgrywkach – Montpellier Handball zagra wyjazdowy mecz z Alingsås HK, natomaist USAM Nîmes Gard podejmować będzie Sporting Lizbona.

Środa i czwartek należeć będą do Ligi Mistrzów. Na parkiet nie wybiegną jednak podopieczni Tałanta Dujszebajewa – wśród mistrzów Polski wykryto kilka zakażeń koronawirusem i zarówno ubiegłotygodniowe starcie z Paris Saint-Germain, jak i zaplanowany na ten tydzień mecz z FC Porto nie mogły dojść do skutku. Pauzę Łomży Vive Kielce wykorzystać może SG Flensburg-Handewitt, który w czwartek zagra z Elverum Håndball i w przypadku wygranej zrówna się punktami z prowadzącym w tabeli klubem ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Szansę na utrzymanie dwupunktowej straty do Niemców będzie miał Mieszków Brześć, który również zagra na wyjeździe – z MOL-Pickiem Szeged, przedostatnią drużyną w tabeli. Przełożone jest natomiast spotkanie Paris Saint-Germain z Vardarem 1961 Skopje.

W grupie B na razie nie ma zapowiedzianych przesunięć w terminarzu dziesiątej kolejki. W ostatniej przed reprezentacyjną przerwą serii spotkań ponownie drużyny z czołowej czwórki tabeli zagrają ze sobą – THW Kiel podejmować będzie Aalborg Håndbold, a FC Barcelona zagra w Palau Blaugrana z Telekomem Veszprém. W meczach drużyn z dolnej połówki tabeli Motor Zaporoże powalczy o możliwość awansu – w przypadku porażki kilończyków wyjazdowa wygrana Motoru z HBC Nantes da im, przynajmniej chwilowy, awans do czołowej czwórki. Z kolei mecz Celje Pivovarny Laško z PPD Zagrzeb może okazać się kluczowy w kontekście pozostanie w grze o fazę play-off rozgrywek.

WTOREK – 8 GRUDNIA 2020

18:35 Liga Europejska EHF – 6. kolejka, grupa C: ALINGSÅS HK – MONTPELLIER HANDBALL 
Eurosport Player

20:30
Liga Europejska EHF – 6. kolejka, grupa A: ORLEN WISŁA PŁOCK – FENIX TOULOUSE HANDBALL 
Eurosport Player

20:35
Liga Europejska EHF – 6. kolejka, grupa B: USAM NÎMES GARD – SPORTING LIZBONA
Eurosport Player

ŚRODA – 9 GRUDNIA 2020

18:35 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa A: MOL-PICK SZEGED – MIESZKÓW BRZEŚĆ
Eurosport Player

18:40 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa B: THW KIEL – AALBORG HÅNDBOLD 
Eurosport Player

20:35 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa B: HBC NANTES – MOTOR ZAPOROŻE
Eurosport Player

CZWARTEK – 10 GRUDNIA 2020

18:35 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa A: ELVERUM HÅNDBALL – SG FLENSBURG-HANDEWITT 
Eurosport Player

18:35 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa B: RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO – HC PPD ZAGREB 
Eurosport Player

20:35 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa B: FC BARCELONA – TELEKOM VESZPRÉM
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski