Europejskie puchary szczypiornistów w Eurosporcie

Kolejny tydzień z europejskimi pucharami czeka kibiców piłki ręcznej. Mecze Ligi Europejskiej i Ligi Mistrzów pokaże Eurosport. We wtorek tradycyjnie przed ekranami zasiądą przede wszystkim kibice Orlen Wisły Płock, która zagra w Tuluzie przeciwko Fenixowi. Mimo że spotkanie to rozegrane […]

Kolejny tydzień z europejskimi pucharami czeka kibiców piłki ręcznej. Mecze Ligi Europejskiej i Ligi Mistrzów pokaże Eurosport.

We wtorek tradycyjnie przed ekranami zasiądą przede wszystkim kibice Orlen Wisły Płock, która zagra w Tuluzie przeciwko Fenixowi. Mimo że spotkanie to rozegrane zostanie w ramach piątej kolejki, będzie to dopiero trzeci mecz wicemistrzów Polski, których wcześniej mecze z Metalurgiem Skopje i CB Ademar León były odwołane. Mimo to płocczanie są liderami grupy A, mając lepszy bilans bramkowy od zrównanych z nimi punktami Hiszpanami i Francuzami. Przedstawicieli tej ostatniej nacji obejrzeć będzie można również po spotkaniu Wisły w Eurosport Playerze – transmitowane tam będą spotkania USAM Nîmes Gard w Lizbonie ze Sportingiem oraz domowy mecz Montpellier ze szwedzkim Alingsås HK.

W środę i czwartek fanów szczypiorniaka czeka dwudniowe spotkanie z Ligą Mistrzów. W dziewiątej kolejce Łomżę Vive Kielce czeka wyjazd do stolicy Francji na mecz z Paris Saint-Germain. Dwupunktowa wygrana w Hali Legionów w październiku daje nadzieję na wygraną mistrza Polski, który nie mając żadnych zaległych spotkań do rozegrania przewodzi tabeli grupy A. W niej rozegrane zostaną również spotkania Mieszkowa Brześć z Elverum Håndball oraz SG Flensburg-Handewitt z MOL-Pickiem Szeged. Odwołane zostało natomiast starcie FC Porto z Vardarem 1961 Skopje – te drużyny jednak, w przeciwieństwie do zespołów z Białorusi i z Niemiec, nie są jednak zagrożeniem dla pozycji podopiecznych Tałanta Dujszebajewa.

W grupie B również odwołano jedno ze spotkań drużyn z dolnej części tabeli – w innym terminie odbędzie się mecz PPD Zagrzeb z HBC Nantes. O punkty gra się będzie toczyć jednak w trzech innych halach. Lider grupy, FC Barcelona, podejmować będzie Aalborg Håndbold, które pomimo rozegrania jednego meczu więcej traci do swojego najbliższego przeciwnika cztery oczka. Te drużyny w tabeli rozdziela Telekom Veszprém, który z kolei na własnym boisku zagra z THW Kiel. Na Zaporożu natomiast Motor zagra z Celje Pivovarną Laško, który to mecz może okazać się kluczowy w walce o utrzymanie się w rozgrywkach Ligi Mistrzów po fazie grupowej.

WTOREK – 1 GRUDNIA 2020

18:40 Liga Europejska EHF – 5. kolejka, grupa A: FENIX TOULOUSE HANDBALL – ORLEN WISŁA PŁOCK
Eurosport Player


20:35 Liga Europejska EHF – 5. kolejka, grupa B: SPORTING CP – USAM NIMES GARD
Eurosport Player


20:35 Liga Europejska EHF – 5. kolejka, grupa C: MONTPELLIER HANDBALL – ALINGSAS
Eurosport Player

ŚRODA – 2 GRUDNIA 2020

18:35 Liga Mistrzów EHF – 9. kolejka, grupa B: TELEKOM VESZPRÉM – THW KIEL
Eurosport Player

18:40 Liga Mistrzów EHF – 9. kolejka, grupa B: AALBORG HÅNDBOLD – FC BARCELONA
Eurosport Player

CZWARTEK – 3 GRUDNIA 2020

18:35 Liga Mistrzów EHF – 9. kolejka, grupa A: MIESZKÓW BRZEŚĆ – ELVERUM HÅNDBALL
Eurosport Player

18:35 Liga Mistrzów EHF – 9. kolejka, grupa B: HC MOTOR ZAPOROŻE – RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO
Eurosport Player

18:35 Liga Mistrzów EHF – 9. kolejka, grupa A: SG FLENSBURG-HANDEWITT – MOL-PICK SZEGED 
Eurosport Player

18:40 Liga Mistrzów EHF – 9. kolejka, grupa A: PARIS SAINT-GERMAIN – ŁOMŻA VIVE KIELCE
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski