Faworyt odetchnął z ulgą w końcówce: Bournemouth 0:1 Chelsea – skrót meczu

Choć wydawało się już, że ekipa prowadzona przez Enzo Marescę wypuści z rąk kolejne ważne punkty, ostatecznie Chelsea wygrało na wyjeździe z Bournemouth 1:0.

Wbrew temu, czego można by oczekiwać, Bournemouth było w tym meczu drużyną może nie dominującą, ale przeważającą na murawie. 8 celnych strzałów, xG na poziomie 2.16 – to naprawdę nie musiało się tak skończyć, jednak zabrakło tego, co w piłce nożnej jest absolutnie najważniejsze. Skuteczności.

Gospodarze mieli okazję do wyjścia na prowadzenie już w 38. minucie, jednak wówczas Evanilson nie wykorzystał rzutu karnego.

Jak się okazało, żaden z zawodników Bournemouth nie zdążył znaleźć patentu na pokonanie Sancheza, natomiast Nkunku w 86. minucie ustalił wynik spotkania, na korzyść drużyny z Londynu.