Faza play-off League One oraz League Two w Eleven Sports

Powoli rozgrywki klubowe we wszystkich europejskich ligach dobiegają końca. Tradycyjnie w Anglii, rozgerane zostaną mecze barażowe o awans do wyższej ligi. Transmisje decydujących spotkań trzeciego oraz czwartego poziomu rozgrywkowego przeprowadzi na swoich antenach Eleven Sports.  League One Po fascynującym sezonie, […]

Powoli rozgrywki klubowe we wszystkich europejskich ligach dobiegają końca. Tradycyjnie w Anglii, rozgerane zostaną mecze barażowe o awans do wyższej ligi. Transmisje decydujących spotkań trzeciego oraz czwartego poziomu rozgrywkowego przeprowadzi na swoich antenach Eleven Sports. 

League One

Po fascynującym sezonie, ostatnim akordem będą baraże Sky Bet League One z czterema drużynami walczącymi o miejsce w Championship w sezonie 2021/22. Blackpool, Sunderland, Lincoln i Oxford to zespoły, które powalczą o awans. Mecze rozpoczną się w poniedziałek 17 maja i zakończą się w sobotę 30 maja, finał odbędzie się na stadionie Wembley.

Lincoln City FC miał kolejny znakomity sezon pod wodzą Michaela Appletona, piłkarze chcą potwierdzić wspaniały sezon przypieczętować awansem. Jak wynika z danych, Sunderland AFC był najlepszą drużyną w lidze w tym sezonie, zbierając najwięcej tak zwanych „expected points”. Solidna gra, jednak nie pozwoliła awansować bezpośrednio, „Czarne Koty” miały też dużo pecha.

Drugi pojedynek, Blackpool kontra Oxford, zapowiada się równie interesująco, ponieważ zagra ze sobą najlepsza defensywa oraz linia ataku w lidze. Blackpool zakończył sezon imponująco, wygrywając ostatnie cztery mecze bez utraty bramki, kończąc ostatecznie na trzecim miejscu w League One. W ostatnich tygodniach Oxford wygrał sześć z ostatnich siedmiu spotkań, zdobywając 24 punkty w tym okresie.

League Two

We wtorek 18 maja rozpocznie się faza play-off Sky Bet League Two, która zakończy się w poniedziałek 31 maja. Morecambe, Newport, Forest Green Rovers i Tranmere, to czwórka, która powalczy o awans do League One.

Morecambe, na papierze wydaje się faworytem w starciu z Tranmere. W ostatnich dziesięciu meczach sezonu zasadniczego Morecambe pokazało moc, zdobywając 19 punktów z możliwych 30, tracąc automatyczny awans tylko o jeden punkt.

Forest Green Rovers pokonał już Newport w dwóch spotkaniach w sezonie zasadniczym. Teraz jednak w fazie play-off może zdarzyć się wszystko. Ten dwumecz będzie niezwykle emocjonujący. Dodatkowo w Forest Green nie zagra Jamille Matt, który trafiał w potyczkach tych drużyn.

WTOREK – 18 MAJA 2021

18:55 League One – play-off, 1/2 finału: OXFORD UNITED FC – BLACKPOOL FC na żywo
Ipla

21:10 League Two – play-off, 1/2 finału: NEWPORT COUNTY FC – FOREST GREEN ROVERS FC na żywo
Ipla

ŚRODA – 19 MAJA 2021

18:55 League One– play-off, 1/2 finału: LINCOLN CITY FC – SUNDERLAND AFCna żywo
Ipla

CZWARTEK – 20 MAJA 2021

18:55 League Two – play-off, 1/2 finału: TRANMERE ROVERS FC – MORECAMBE FCna żywo
Ipla

PIĄTEK – 21 MAJA 2021

20:40 League One– play-off, 1/2 finału: BLACKPOOL FC – OXFORD UNITED FCna żywo
Ipla

 

 

 

About Michał Dąbrowski

Piszę o sporcie, bo lubię.