Festiwal Nordycki Martina Fourcade’a w Polsacie Sport Extra

Do zimy pozostało jeszcze kilkanaście tygodni, więc biathloniści przygotowują się do niej na nartorolkach. Kolejną imprezę organizuje Martin Fourcade. Sobotnie biegi pokaże Polsat Sport Extra. W zawodach weźmie udział m.in. Monika Hojnisz-Staręga, która przed tygodniem sięgnęła po złoto mistrzostw świata […]

Do zimy pozostało jeszcze kilkanaście tygodni, więc biathloniści przygotowują się do niej na nartorolkach. Kolejną imprezę organizuje Martin Fourcade. Sobotnie biegi pokaże Polsat Sport Extra.

W zawodach weźmie udział m.in. Monika Hojnisz-Staręga, która przed tygodniem sięgnęła po złoto mistrzostw świata w sprincie. Tutaj jednak stawka rywalek będzie poważniejsza – obok Mari Eder czy Pauliny Fialkovej pojawią się też Julia Simon, Franziska Preuß, Anaïs Chevalier-Bouchet, Tiril Eckhoff i Lisa-Theresa Hauser. Ciekawie prezentuje się też obsada męskiej rywalizacji – wystąpią nie tylko liderzy kadry francuskiej, Quentin Fillon-Maillet, Simon Desthieux i Antonin Guigonnat, ale także ich najgroźniejsi rywale w Pucharze Narodów, Norwegowie – Johannes Dale i Sturla Holm Lægreid – oraz Benedikt Doll, Matwiej Elisiejew i Jakov Fak.

Rywalizacja odbędzie się w dwóch częściach – biegu masowym oraz sprincie. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Polsat Sport Extra pokaże tylko rywalizację ze startu wspólnego.

SOBOTA – 4 WRZEŚNIA 2021

14:25 Festiwal Nordycki Martina Fourcade’a, Annecy, Francja: BIEG ZE STARTU WSPÓLNEGO KOBIET 


15:20 Festiwal Nordycki Martina Fourcade’a, Annecy, Francja: BIEG ZE STARTU WSPÓLNEGO MĘŻCZYZN 

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.