Finał Amp Futbol Ekstraklasy na sport.tvp.pl

Ostatni turniej Amp Futbol Ekstraklasy zostanie rozegrany w Poznaniu w ten weekend. Wszystkie mecze z obu dni rywalizacji obejrzeć będzie można na sport.tvp.pl. Faworytem do zdobycia tytułu jest Legia Warszawa – Wojskowi w dwunastu dotychczasowych spotkaniach odnieśli jedenaście zwycięstw i […]

Ostatni turniej Amp Futbol Ekstraklasy zostanie rozegrany w Poznaniu w ten weekend. Wszystkie mecze z obu dni rywalizacji obejrzeć będzie można na sport.tvp.pl.

Faworytem do zdobycia tytułu jest Legia Warszawa – Wojskowi w dwunastu dotychczasowych spotkaniach odnieśli jedenaście zwycięstw i na cztery mecze przed końcem mają osiem oczek przewagi nad krakowską Wisłą. W walce o medale nie liczą się z kolei drużyny Warty Poznań i Widzewa Łódź – do tej pory zebrali odpowiednio pięć i dwa punkty, wszystkie w meczach ze sobą nawzajem. Ciekawie zapowiada się natomiast rywalizacja o srebrny medal, do której Biała Gwiazda przystępuje z zaledwie trzypunktową przewagą nad TS Podbieskidziem Kuloodporni Bielsko-Biała.

W walce o tytuł króla strzelców prowadzi również legionista, Bartosz Łastowski, który zaliczył do tej pory 13 trafień – jedno więcej od Krystiana Kapłona i dwa od Kamila Grygiela, zawodników Wisły. Ta rywalizacja powinna tylko napędzić emocje kibiców, którzy będą śledzić zmagania na poznańskim Golęcinie.

SOBOTA – 28 LISTOPADA 2020

10:55 Amp Futbol Ekstraklasa, Poznań: DZIEŃ 1

NIEDZIELA – 29 LISTOPADA 2020

08:55 Amp Futbol Ekstraklasa, Poznań: DZIEŃ 2

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.