Finał cyklu Six Days na Majorce i w Eurosporcie 1

Londyn, Amsterdam, Berlin i Kopenhaga gościły najlepsze kolarki i najlepszych kolarzy. Po 24 dniach wyścigowych w tych 4 miastach, wyłoniona została czołówka, która będzie rywalizować w pierwszym finale w historii o tytuł mistrza cyklu Six Days. W rywalizacji panów na […]

Londyn, Amsterdam, Berlin i Kopenhaga gościły najlepsze kolarki i najlepszych kolarzy. Po 24 dniach wyścigowych w tych 4 miastach, wyłoniona została czołówka, która będzie rywalizować w pierwszym finale w historii o tytuł mistrza cyklu Six Days.

W rywalizacji panów na pierwszym miejscu jest duet De Ketele- De Pauw. Belgowie byli najlepsi w Londynie i Amsterdamie. Kolarze będą brali udział w 4 konkurencjach. Panie natomiast, będą miały jedną mniej konkurencję, ale nie oznacza to, że w tej rywalizacji będzie mniej emocji. Dotychczasową liderką jest Katie Archibald, ale jej przewaga nie jest duża nawet nad piątą zawodniczką. Do faworytek możemy zaliczyć zwyciężczynię z Amsterdamu – Elinor Barker oraz najlepszą w Berlinie – Amalie Dideriksen. Cztery wyścigi sześciodniowe, przyniosły nam różne zwyciężczynie i to pokazuje jak wyrównany jest ten cykl.

Oprócz indywidualnej rywalizacji pań i drużynowej mężczyzn, rozgrywane będą także wyścigi sprinterów. w Majorce do 3 tradycyjnych konkurencji dołączy także sprint drużynowy. Naprzeciw siebie stanie 3 zawodników hiszpańskich i 3 kolarzy reprezentujących „Reszte świata” (Amerykanin, Brytyjczyk i Czech). Transmisja z pierwszego w historii finału serii Six Days w piątek o 21 w Eurosporcie 1 oraz w Eurosport Player.

pasek2

PIĄTEK – 17 MARCA 2017

21:00 Six-Day Race, Majorka, Hiszpania: DZIEŃ 1 na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player
pasek2

About 0a60d0xx