Finał Fortuna Pucharu Polski na antenach Polsatu

Nadszedł ten dzień, w którym poznamy triumfatora Fortuna Pucharu Polski. W niedzielę drugiego maja dowiemy się czy Raków Częstochowa pewnie wygra to trofeum, czy może Arka Gdynia sprawi nie lada sensację. Transmisja tego starcia na głównej i sportowej antenie Polsatu. […]

Nadszedł ten dzień, w którym poznamy triumfatora Fortuna Pucharu Polski. W niedzielę drugiego maja dowiemy się czy Raków Częstochowa pewnie wygra to trofeum, czy może Arka Gdynia sprawi nie lada sensację. Transmisja tego starcia na głównej i sportowej antenie Polsatu.

Górnik Polkowice, Korona Kielce, Górnik Łęczna, Puszcza Niepołomice i Piast Gliwice – to te kluby w drodze do finału Fortuna Pucharu Polski wyeliminowała Arka Gdynia. Raków Częstochowa w pokonanym polu pozostawił znacznie większe marki – Sandecję Nowy Sącz, Termalicę Bruk-Bet Niecieczę, Górnik Zabrze, Lech Poznań oraz Cracovię. W nomen omen Fortuna 1. lidze Arka zajmuje szóstą lokatę, czyli ostatnią premiowaną grą w play-offach o awans do Ekstraklasy. Częstochowianie natomiast plasują się na trzeciej pozycji mając do rozegrania jeden zaległy mecz ze Stalą Mielec, który odbędzie się w najbliższą środę. Raków tak czy owak powinien znaleźć się w strefie euorpucharów, z kolei dla Gdańszczan jest to niepowtarzalna ogromna szansa na pokazanie się nieco wyżej niż na drugim szczeblu rozgrywkowym w Polsce, chociaż warto wspomnieć, że Arka ma obfitą w owocne przygody historię gier w Pucharze Polski w ostatnich latach. Czeka nas emocjonujący mecz i chociaż faworyt jest znany, to Arka pokazała, że potrafi wyjść zwycięsko z pojedynku z Goliatem ogrywając Lech Poznań w finale tych rozgrywek w 2017 roku.

NIEDZIELA – 2 MAJA 2021

15:00 FORTUNA Puchar Polski – finał: STUDIO na żywo
*(również o 18:00)
Polsat Sport HDIpla

15:50 FORTUNA Puchar Polski – finał: RAKÓW CZĘSTOCHOWA – ARKA GDYNIA na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz w Radio Gol 1: Kamil Wlazło

About Marceli Korytek

Trudno znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko.