Final Four Ligi Mistrzyń EHF w nc+

Najlepsze cztery europejskie zespoły kobiecej piłki ręcznej w Budapeszcie rozegrają turniej finałowy Ligi Mistrzyń. Czy najlepsze będą zawodniczki CSM Bukareszt, Buducnost Podgorica, Gyori Audi czy może Vardaru Skopje? Odpowiedź w kanałach nc+. Ubiegłoroczne rozgrywki wygrały zawodniczki CSM Bukareszt. Zespół ze […]

Ubiegłoroczne rozgrywki wygrały zawodniczki CSM Bukareszt. Zespół ze stolicy Rumunii w karnych pokonał Gyori Audi. Teraz taki scenariusz jest także prawdopodobny. Liderką rumuńskiej drużyny jest Szwedka Isabelle Gullden. W półfinale CSM Bukareszt zmierzy się z Vardarem Skopje. W ubiegłym sezonie, kiedy losowanie było identyczne zespół ze stolicy Macedonii przegrał w półfinale z CSM Bukareszt. W Vardarze gra zdobywczyni największej liczby bramek w tym sezonie Andrea Penezić.

Wynikiem 21:20 dla Gyori Audi zakończył się ubiegłoroczny półfinał z Buducnost Podgorica. Zespół z Węgier zagra w swoim kraju, co może być sporym atutem. Zawodniczki Gyori jako jedyne w ćwierćfinale musiały odrabiać straty w rewanżu. Najpierw przegrały na wyjeździe z Metz Handball, ale odrobiły straty z nawiązką. W składzie Gyori Audi są dwie słynne Norweżki Nora Mork i Kari Aalvik Grimsbo.

Na sukces liczy także Buducnost Podgorica z Kingą Achruk w składzie. Liderką zespołu z Czarnogóry jest Cristina Neagu. Ostatni sezon Buducnost zakończyła na 4. miejsce. Teraz na czas na wejście na podium Ligi Mistrzyń.

SOBOTA – 6 MAJA 2017

15:10 Final Four Ligi Mistrzyń EHF – 1/2 Finału: CSM BUKARESZT – HC VARDAR na żywo
Canal+ Sport Online

17:40
Final Four Ligi Mistrzyń EHF – 1/2 Finału: BUDUCNOST PODGORICA – GYORI AUDI ETO KC na żywo