Finały 1. i 2. Ligi Żużlowej w nSport+ i Motowizji

Zanim w niedzielę rozstrzygnie się rywalizacja o medale Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu, najlepsze drużyny 1. i 2. ligi powalczą o awans. Finał eWinner 1. Ligi pokaże nSport+, a 2. Ligi Żużlowej Motowizja. Zgodnie z tabelą fazy zasadniczej, do finału […]

Zanim w niedzielę rozstrzygnie się rywalizacja o medale Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu, najlepsze drużyny 1. i 2. ligi powalczą o awans. Finał eWinner 1. Ligi pokaże nSport+, a 2. Ligi Żużlowej Motowizja.

Zgodnie z tabelą fazy zasadniczej, do finału zaplecza PGE Ekstraligi awansowały Cellfast Wilki Krosno i Arged Malesa Ostrów Wlkp. Faworyta wskazać trudno – obie drużyny mają bardzo mocne, równe składy. Mankamentem Wilków jest formacja juniorska, którą w decydujących spotkaniach, po nieudanym eksperymencie z Sewerynem Orgackim, ma wzmocnić Kamil Marciniec. Tego problemu nie mają ostrowianie – trener Mariusz Staszewski ma swojej talii przede wszystkim Sebastiana Szostaka i Jakuba Krawczyka, ale także Jakuba Pocztę. Zawodnicy ci, pomimo młodego wieku, zdobywają już czasem punkty na seniorach pierwszoligowych, wobec czego w wypadku słabszej formy któregoś z liderów Ostrovii, dają większe możliwości taktyczne kierownictwu swojego zespołu.

W finale 2. Ligi Żużlowej zobaczymy Trans MF Landshut Devils i OK Bedmet Kolejarza Opole. Po pierwszym półfinale, wygranym 60:30, Sławomir Kryjom zdecydował się przetestować w Rawiczu Valentina Grobauera i Nicka Škorję. Na domowy mecz finałowy jednak ponownie awizował Tobiasa Buscha i Michaela Härtla. Niezagrożoną pozycję w drużynie mają Kai Huckenbeck, Dimitri Bergé i Martin Smolinski, a także Norick Blödorn, który niedawno przedłużył kontrakt z bawarską drużyną na dwa lata. Opolanie z kolei odpowiedzieli na to wzmocnieniem swojej formacji U21, wypożyczając Mateusza Świdnickiego, który będzie partnerował swojemu koledze z częstochowskiego Włókniarza, Bartłomiejowi Kowalskiemu, jeżdżącemu jako „gość”. Tę samą rolę pełni w formacji seniorskiej Mateusz Tonder. Ekstraligowy zaciąg ma pomóc opolanom awansować do eWinner 1. Ligi, jednak i Diabły, które na początku sezonu dość ostrożnie zapowiadały swoje plany na sezon 2021, czują się gotowe na jazdę na zapleczu „najlepszej ligi świata”.

NIEDZIELA – 26 WRZEŚNIA 2021

11:45 2. liga żużlowa – finał: STUDIO 


12:00 2. liga żużlowa – finał: TRANS MF LANDSHUT DEVILS – OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE


13:40 eWinner 1. Liga Żużlowa – finał, Ostrów Wlkp.: STUDIO 


14:00 eWinner 1. Liga Żużlowa – finał, Ostrów Wlkp.: ARGED MALESA OSTRÓW WLKP. – CELLFAST WILKI KROSNO

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.