Finały PGNiG Summer Superligi na antenie TVP Sport

W piątek ruszają mecze fazy grupowej PGNiG Summer Superligi. Sobotnie mecze finałowe tych rozgrywek zostaną pokazane na antenie TVP Sport. Czego możemy spodziewać się po Summer Superlidze? PGNiG Summer Superliga to stosunkowo nowe wydarzenie w sportowym kalendarzu popularnego szczypiorniaka. Tegoroczna […]

W piątek ruszają mecze fazy grupowej PGNiG Summer Superligi. Sobotnie mecze finałowe tych rozgrywek zostaną pokazane na antenie TVP Sport. Czego możemy spodziewać się po Summer Superlidze?

PGNiG Summer Superliga to stosunkowo nowe wydarzenie w sportowym kalendarzu popularnego szczypiorniaka. Tegoroczna edycja będzie bowiem dopiero drugą w historii. Plażowa odmiana piłki ręcznej przypadła do gustu telewidzom bowiem w zeszłym roku podczas pierwszej edycji tego wydarzenia mecze w najlepszych momentach śledziło ponad 100 tysięcy osób! Rozgrywki na darłowskiej plaży rozpoczną się w piątek. Do rywalizacji przystąpi 8 drużyn męskich i żeńskich podzielonych na grupy po 4 zespoły każda.

MĘŻCZYŹNI:

Grupa A: GRU Piotrków Trybunalski, GOKiS Kąty Wrocławskie, Ekoserwis Damy Radę Innowrocław, Lakers Powidz
Grupa B: Petra Płock, Autoinwest SAS Gdańsk, Delfin Grudziądz, MSK Mazur Sołdański Sierpc

KOBIETY:

Grupa A: GRU Juko Piotrków Trybunalski, Pyrki Poznań, KUBO SPR Radzymin, DTB Sambor Tczew
Grupa B: Byczki Kowalewo Pomorskie, Lakers Powidz, MKS Ochota Warszawa, GRU Juko Piotrków Trybunalski II

W piątek zostanie rozegrana faza grupowa. Sobota natomiast będzie dniem finałowych starć. O godzinie 19:35 TVP Sport pokaże półfinały oraz mecz o trzecie i pierwsze miejsce.

SOBOTA – 14 SIERPNIA

19:25 PGNiG Summer Superliga, Darłowo: STUDIO na żywo

Studio: Damian Pechmann (z Darłowa)

19:35 PGNiG Summer Superliga, Darłowo: MECZE FINAŁOWE na żywo

Komentarz: Jarosław Marendziak (z Darłowa)

About Jakub Barabasz