Finisz fazy grupowej Ligi Mistrzyń UEFA w DAZN

W środę i czwartek poznamy pełną stawkę ćwierćfinałów rozgrywek Ligi Mistrzyń UEFA. Mecze 6. kolejki fazy grupowej transmitować będzie DAZN na swojej platformie oraz poświęconym rozgrywkom kanale na Youtube. Grupa A Nie bez powodu nazywana od początku „grupą śmierci”. Przed […]

W środę i czwartek poznamy pełną stawkę ćwierćfinałów rozgrywek Ligi Mistrzyń UEFA. Mecze 6. kolejki fazy grupowej transmitować będzie DAZN na swojej platformie oraz poświęconym rozgrywkom kanale na Youtube.

Grupa A

Nie bez powodu nazywana od początku „grupą śmierci”. Przed ostatnią kolejką Chelsea ma 11 punktów, Juventus i VfL Wolfsburg po 8, a Servette 0 – i nic nie zapowiada, aby dorobek drużyny Natalii Padilli-Bidas miał się powiększyć. Jeśli Stara Dama spełni swoją rolę faworyta, Wilczyce będą musiały wygrać co najmniej dwiema bramki z The Blues, aby wyeliminować mistrzynie Anglii z rozgrywek. Pod nieobecność Ewy Pajor wydaje się to trudne zadanie, jednak o ile VfL ostatni mecz ligowy z Bayerem Leverkusen zremisował, o tyle Chelsea zanotowała zaskakującą porażkę 0:1 z Reading. W meczu tym jednak Emma Hayes zdecydowała się na eksperymentalną wyjściową jedenastkę, zwłaszcza w formacji ofensywnej, oszczędzając swoje kluczowe zawodniczki – m.in. Fran Kirby czy Guro Reiten – na czwartkowy mecz w Wolfsburgu.

Grupa B

Zmagania tej grupy naznaczone były przewidywalnością – PSG zajmie w niej pierwsze miejsce, Real drugie, a starcie o trzecie miejsce z Breiðablikiem wygrał Żytłobud-1. W ostatniej kolejce również niespodzianek nie przewiduje się. Warto jednak zwrócić uwagę na występ drużyny Pauliny Dudek – paryżanki są bowiem jedyną ekipą w tej edycji rozgrywek, która jeszcze nie straciła bramki.

Grupa C

Teoretycznie nie wszystkie karty zostały rozdane w grupie C – wprawdzie Barcelona ma już pewne pierwsze miejsce, a HB Køge ostatnie, ale TSG 1899 Hoffenheim traci tylko trzy punkty do Arsenalu, który będzie podejmować w środę. Mecz na Meadow Park zakończył się jednak wynikiem 4:0 i nawet biorąc pod uwagę, że ostatnio styl The Gunners nie zachwycał, ciężko wyobrazić sobie zneutralizowanie strat z pierwszego spotkania tych drużyn.

Grupa D

Tutaj, podobnie jak w grupie B, kwestia awansu jest już rozstrzygnięta. Wydaje się również, że ciężko spodziewać się wyniku innego niż kolejne wygrane Olympique Lyon i Bayernu Monachium – pamiętać jednak należy o tym, że Bawarki straciły już w tej edycji Ligi Mistrzyń punkty z Benficą, a dla ekipy z Häcken będzie to ostatni mecz w sezonie (w Szwecji jest on rozgrywany systemem wiosna-jesień) i z pewnością zdetronizowane mistrzynie Szwecji z 2020 roku będą chciały godnie pożegnać się z kibicami przed przerwą.

ŚRODA – 15 GRUDNIA 2021

18:45 Liga Mistrzyń UEFA – 6. kolejka, grupa D: BAYERN MONACHIUM – SL BENFICA na żywo


18:45 
Liga Mistrzyń UEFA – 6. kolejka, grupa D: OLYMPIQUE LYON – BK HÄCKEN na żywo


21:00 Liga Mistrzyń UEFA – 6. kolejka, grupa C: FC BARCELONA – HB KØGE na żywo


21:00 Liga Mistrzyń UEFA – 6. kolejka, grupa C: TSG 1899 HOFFENHEIM – ARSENAL FC na żywo

CZWARTEK – 16 GRUDNIA 2021

18:45 Liga Mistrzyń UEFA – 6. kolejka, grupa B: REAL MADRYT – ŻYTŁOBUD-1 CHARKÓW na żywo


18:45 
Liga Mistrzyń UEFA – 6. kolejka, grupa A: PARIS SAINT-GERMAIN – BREIÐABLIK na żywo


21:00 Liga Mistrzyń UEFA – 6. kolejka, grupa A: VFL WOLFSBURG – CHELSEA FC na żywo

Komentarz w Radio Gol 3: Wojciech Nowakowski

21:00 Liga Mistrzyń UEFA – 6. kolejka, grupa A: JUVENTUS FC – SERVETTE FCCF GENEWA na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.