FK Aktobe – Legia Warszawa 0:1. Cenne zwycięstwo w Kazachstanie!

W pierwszym meczu 4. rundy kwalifikacji do Ligi Europy Legia Warszawa pokonała na wyjeździe FK Aktobe 1:0. Bramkę na wagę cennej zaliczki przed warszawskim rewanżem zdobył w 48. minucie Ondrej Duda.  W pierwszej połowie to goście mieli optyczną przewagę, jednak […]

W pierwszej połowie to goście mieli optyczną przewagę, jednak obie strony stworzyły kilka sytuacji. Warszawianie po jednej z akcji strzelili bramkę, ale gdy najpierw uderzył Łukasz Broź, a po odbiciu piłki przez golkipera z Aktobe do bramki skierował Michał Kucharczyk arbiter główny spotkania odgwizdał spalonego i w dalszym ciągu na tablicy widniał rezultat.

Po przerwie Warszawianie szybko objęli prowadzenie. Świetne podanie w pole karne otrzymał Ondrej Duda i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Po zdobyciu bramki prowadzący zespół pewnie kontrolował grę, a próby wyprowadzania kontrataków też nie kończyły się powodzeniem. Ostatecznie mecz rozgrywany w blisko 40-stopniowym upale skończył się zwycięstwem Legii Warszawa 1:0. Rewanż 28 sierpnia na Pepsi Arenie w Warszawie.

FK Aktobe – Legia Warszawa 0:1

48′ Duda (Legia)

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Dossa Junior, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski – Michał Żyro, Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak, Ondrej Duda, Michał Kucharczyk – Miroslav Radovic.

FK Aktobe: Andriej Sidielnikow – Dmitrij Miroszniczenko (33-Taras Carikajew), Aleksiej Mułdarow, Robert Arzumanjan, Santana Anderson – Danilo Neco, Ashat Tagybergen, Walerij Korobkin, Marat Chajrullin (66-Abat Aimbietow) – Marcos Pizzelli, Aleksiej Antonow (56-Igor Zenkowicz).

Sędzia: Sergiej Karasiew (Rosja).

Widzów: ok. 13 tys.