Fortuna 1.Liga odrabia zaległości. Przed nami zaległe spotkania

W poprzedni weekend została rozegrana 30. kolejka Fortuna 1.Ligi i do końca obecnego sezonu pozostały już tylko 4. serie gier. W ciągu tygodnia odbędzie się jeszcze kilka zaległych spotkań, które wcześniej nie mogły się odbyć ze względu na występowanie przypadków […]

W poprzedni weekend została rozegrana 30. kolejka Fortuna 1.Ligi i do końca obecnego sezonu pozostały już tylko 4. serie gier. W ciągu tygodnia odbędzie się jeszcze kilka zaległych spotkań, które wcześniej nie mogły się odbyć ze względu na występowanie przypadków koronawirusa w ekipach zaplecza PKO Ekstraklasy.

Dzisiaj o 17:30 na boisko wybiegną piłkarze Arki Gdynia i Sandecji Nowy Sącz. Gospodarze są już niemalże pewni występu w barażach, ale mają też dość duże szanse na wywalczenie bezpośredniego awansu, bowiem do drużyn z miesc 2. i 3. tracą 4. punkty przy jednym meczu rozegranym mniej. Podopieczni Dariusza Marca są od dłuższego czasu w doskonałej formie, czego dowodem jest seria 4. zwycięstw z rzędu i brak porażki od 1. kwietnia, kiedy to lepszy od nich okazał się GKS Tychy. Goście do poprzedniego weekendu notowali imponującą serię 16. starć bez porażki, ale w niedzielny wieczór musieli uznać wyższość Radomiaka, przegrywając 0-3. Zespół prowadzony przez Dariusza Dudka ma 9. „oczek” mniej niż 6. Górnik Łęczna i jeden mecz rozegrany mniej, ale trudno przypuszczać, by nowosądeczczanie rzutem na taśmę zameldowali się w strefie barażowej. Jesienią drużyna z Małopolski uległa Arce aż 1-5, ale trzeba pamiętać, że wtedy grała zdecydowanie gorzej niż teraz. Bez względu na to gospodarze są faworytami.

ŚRODA – 19 MAJA 2021

17:30 Fortuna 1. Liga – 28. kolejka: ARKA GDYNIA – SANDECJA NOWY SĄCZ 
Polsat Sport HDIpla

About Eryk Waniek

Pasjonat angielskiej piłki, Madridista od małego, oddany kibic Radomiaka, sympatyk Czarnych Radom.