Francja 1:1 Polska skrót meczu (25.06.2024)

Francja zremisowała z Polską 1:1 w meczu 3. kolejki fazy grupowej EURO 2024. Biało-czerwoni i tak mieli pożegnać się z EURO 2024, ale narobili „Trójkolorowym” psikusa.

Francja – Polska: podsumowanie, informacje pomeczowe

W bramce Polski stanął Łukasz Skorupski, który tego dnia był prawdziwą gwiazdą. Jego fenomenalne obrony, szczególnie w sytuacjach sam na sam z Kylianem Mbappé, zachwyciły nie tylko kibiców, ale i ekspertów. Skorupski nie raz ratował nasz zespół przed utratą gola, co pozwoliło utrzymać nadzieję na korzystny wynik do samego końca. Pierwsza połowa meczu pokazała, że mimo przewagi Francji w posiadaniu piłki, to Polacy potrafili stworzyć równie groźne sytuacje. Największe emocje przyniósł strzał Piotra Zielińskiego, który niestety nie zakończył się bramką, ale pokazał, że nasza drużyna potrafi skutecznie kontratakować. Druga połowa przyniosła jeszcze więcej emocji. Po faulu Jakuba Kiwiora na Ousmane Dembélé, Francja zdobyła karnego, który skutecznie zamienił na bramkę Kylian Mbappé. Jednak Polacy nie składali broni. Niespodziewany zwrot akcji miał miejsce, gdy Karol Świderski wywalczył karnego, a Robert Lewandowski, po chwilach napięcia i powtórce karnego, wyrównał stan meczu. Końcowe minuty meczu były pełne napięcia, obie drużyny miały szanse na zdobycie zwycięskiego gola. Mimo zmęczenia, polscy piłkarze wykazali się niezwykłą determinacją, co pozwoliło zakończyć mecz remisem.

Francja – Polska: skrót meczu