Francuzi znowu mocniejsi od Belgów: Francja 2:0 Belgia – skrót meczu (WIDEO)

Francja vs. Belgia to mecz, który mieliśmy już okazję oglądać w ramach 1/8 finału Euro 2024. Wówczas, po niezbyt emocjonującym widowisku, Francuzi wygrali 1:0, po samobójczym trafieniu Vertonghena w samej końcówce meczu. Dziś sam przebieg spotkania był odrobinę inny – gospodarze wywalczyli komplet punktów w znacznie pewniejszy sposób, niż czynili to w lipcu, jednak sam werdykt pozostaje niezmienny: „Trójkolorowi” są w tym momencie ekipą silniejszą.

Pierwsza bramka padła w 29. minucie spotkania. Wówczas dobrą akcję przeprowadzili Francuzi, bliski trafienia był Dembele, jednak Casteels odbił jego strzał, co natychmiastowo wykorzystał Kolo Muani, posyłając z niewielkiej odległości bombę w kierunku niemal pustej bramki.

Wspomniany Dembele nie zamierzał jednak odpuszczać i dwanaście minut po rozpoczęciu drugiej części meczu, również wpisał się na listę strzelców. 27-latek znalazł sobie dogodne miejsce do oddania strzału, po czym popisał się fantastycznym uderzeniem, które nie pozostawiło żadnych szans Casteelsowi. Na tabeli widnieje już wynik 2:0 i jak się okazało, takie właśnie było ostateczne rozstrzygnięcie omawianej potyczki.