Gol w dogrywce na wagę zwycięstwa: Górnik Zabrze 0:1 Radomiak Radom – skrót meczu (WIDEO)

Starcie dwóch ekstraklasowiczów w Pucharze Polski kończy się zwycięstwem Radomiaka: podopieczni Bruno Baltazara wygrali 1:0 z Górnikiem Zabrze, meldując się w 1/16 finału.

Jedyny uznany gol w trakcie omawianego spotkania, padł w dogrywce. Świetny rajd Wolskiego zostaje wykończony przez Roberto Alvesa i Radomiak w 93. minucie zapewnia sobie zwycięstwo.

Specjalnie użyłem jednak sformułowania „uznany gol” – okazuje się, że Górnik trafiał do siatki aż dwukrotnie, jednak za każdym razem przed wybuchem radości, podopiecznych Jana Urbana powsztrzymywał odgwizdany przez arbitra spalony. Najpierw, w piątej minucie doliczonego do drugiej połowy czasu, nieuznano trafienia Lukasa Ambrosa, a w 111. minucie podobna sytuacja spotkała Podolskiego.