Górnik Łęczna 1:1 Warta Poznań – skrót meczu

Drugi z sobotnich meczów 11. kolejki Betclic 1. Ligi, w którym to Górnik Łęczna podjęła na własnym stadionie drużynę Warty Poznań, kończy się wynikiem 1:1.

Myślę, że spoglądając na to, jak malował nam się obraz omawianego meczu od pierwszych minut, rezultat ten wydaje się być sprawiedliwy. Rywalizacja była dziś całkiem wyrównana, może z delikatnym wskazaniem na drużynę z województwa lubelskiego, jednak to Poznaniacy jako pierwsi zdołali pokonać bramkarza rywali. W 56. minucie kibiców uszczęśliwił Maciej Firlej, ale Górnik nie zamierzał odpuszczać. Liczne starania o wyrównującego gola, zaocowały w trafienie, które osiem minut przed końcem podstawowego czasu, dopisał sobie na konto Warchoł. W ten sposób na tabeli widniał już wynik 1:1 i sytuacja ta nie zmienła się aż do samego końca.