Górnik Zabrze 0:1 Zagłębie Lubin – skrót meczu: Zagłębie w dziesiątkę, ale zwycięskie! [WIDEO]

Zagłębie Lubin w niedzielny wieczór wygrało na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

Wydawało się, że Górnik Zabrze znajduje się na fali wznoszącej. Co prawda, odpadli oni z Pucharu Polski, ale później wygrali z GKS-em Katowice i zremisowali w Warszawie z Legią. Zagłębie Lubin z kolei zmieniło trenera, awansowało w Pucharze Polski oraz wygrało z Radomiakiem.

Początek spotkania był wyrównany dla obu stron. Zarówno goście, jak i gospodarze mieli swoje okazje. Ostatecznie w 32′ minucie Tomasz Pieńko po indywidualnej akcji otworzył wynik spotkania. Tak też zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie, a konkretnie w 49′ minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Michał Nalepa. Od tego momentu Górnik Zabrze dwoił się i troił by doprowadzić do wyrównania a potem do zwycięstwa, jednak piłka jak zaklęta ani myślała wpaść do bramki strzeżonej przez Dominika Hładuna. 13 razy zawodnicy gospodarzy uderzali na bramkę, jednak ostatecznie żadne z tych strzałów nie pokonało golkipera rywali. To Miedziowi wywożą do Lubina trzy punkty.