Górnik Zabrze 3:1 Stal Mielec – skrót meczu: Czwarte zwycięstwo Zabrzan w sezonie (WIDEO)

Górnik Zabrze wygrywa na własnym stadionie ze Stalą Mielec 3:1, w spotkaniu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. W 32. minucie wynik, na korzyść gospodarzy, otworzył Zahović, jednak radość Zabrzan nie potrwała długo – siedem minut później do remisu doprowadził Wlazło.

W drugiej części meczu do Stali jednak powróciły „demony”, które ze szczególną determinacją nękały ten zespół w trakcie pierwszych kilku kolejek, kiedy to Mielczanie ugrzęźli w strefie spadkowej. Przede wszystkim niewiele konkretów w ofensywie, ale i nieskuteczność w bronieniu własnej bramki, czego owocem były dwie bramki Górnika. W 61. minucie gospodarzy na prowadzenie przywrócił Rasak, a już w doliczonym czasie, wynik ustalił Hellebrand.