Gospodarze pod ścianą! Druga część zmagań o medale PlusLigi w Polsacie Sport

Już po trzech spotkaniach możemy poznać ostateczny układ sił siatkarskiej ligi Mistrzów Świata. Zarówno w finale jak i rywalizacji o 3. miejsce goście najbliższych spotkań prowadzą 2:0. Czy będą świętować na parkiecie rywali? W bełchatowskiej hali Energa nie popisali się […]

W bełchatowskiej hali Energa nie popisali się zawodnicy Lotosu Trefla Gdańsk. W poprzednim roku zespół pod wodzą Andrei Anastasiego wywalczył dość nieoczekiwane Wicemistrzostwo. Jednak w bieżących rozgrywkach najpierw stracili szanse na wejście do finału, a teraz przegrywają rywalizację o najniższy stopień podium. Zwłaszcza drugi mecz trzeba jasno określić jako pogrom. W dwóch setach zespół z Trójmiasta nie potrafił zdobyć więcej niż 13 punktów. Skra Bełchatów drugi rok z rzędu jest bliska wywalczenia brązowych krążków. W poprzednim sezonie potrzebowali do tego aż pięciu spotkań, choć – podobnie jak teraz – po dwóch meczach prowadzili 2:0. Nauczeni zeszłorocznym doświadczeniem siatkarze Phillipe Blaina nie powinni popełnić tego samego błędu. Po pierwszych meczach wydaje się, że Skra jest wyraźnym faworytem i najpóźniej w środę powinna zapewnić sobie medale.

W walce o złoto pod ściana są obrońcy tytułu. Wydaje się, że Asseco Resovia Rzeszów jeszcze nie ochłonęła po przegranej rywalizacji w Final Four Ligi Mistrzów. Dwie wyraźne porażki, obie w trzech setach na początku rozgrywki o złoto nie zapowiada łatwego odrabiania strat. Zespół Andrzej Kowala był tłem dla rywali zarówno w czwartek jak i w piątek. Teraz Rzeszowianie postarają się wykorzystać atut własnej hali i przedłużyć rywalizację do niedzieli. Jednak ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma zupełnie inny plan, z którego zapewne zadowolony byłby Stephane Antiga. Zespół Ferdinando de Giorgi chce szybko zwieńczyć finałową rywalizację i cieszyć się z powrotu na pierwsze miejsce PlusLigi po 13. latach przerwy. Z takiego rozwoju wypadków zadowolony byłby także selekcjoner kadry. Jego zawodnicy mieliby nieco więcej czasu na regenerację przed walką o awans na Igrzyska Olimpijskie. Kędzierzynianie pewnie wygrali rundę zasadniczą i kontynuują taką grę w rozgrywce o Mistrzostwo Polski.

WTOREK – 26 KWIETNIA 2016

18:00 PlusLiga – mecz o 3. miejsce (III mecz): LOTOS TREFL GDAŃSK – PGE SKRA BEŁCHATÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Jerzy Mielewski – Łukasz Kadziewicz (z Gdańska/Sopotu)

20:30
PlusLiga – Finał (III mecz): ASSECO RESOVIA RZESZÓW – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo
Komentarz: Tomasz Swędrowski – Wojciech Drzyzga (z Rzeszowa)

ŚRODA – 27 KWIETNIA 2016

18:00 PlusLiga – mecz o 3. miejsce (ew. IV mecz): LOTOS TREFL GDAŃSK – PGE SKRA BEŁCHATÓW na żywo

20:30
PlusLiga – Finał (ew. IV mecz): ASSECO RESOVIA RZESZÓW – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)