GP Nordyckie w nc+!

Na legendarnym stadionie Ole Olsena zostanie rozegrana jedna z ostatnich rund GP w tym sezonie. Vojens jest jedynym miejscem, które pamięta inaugurację cyklu w 1995 roku. Transmisja sobotnich zawodów w Canal+ Family! Wygrał wtedy Hans Nielsen, a jednym zawodnikiem w […]

Wygrał wtedy Hans Nielsen, a jednym zawodnikiem w stawce, które jechał w tych zawodach jest Greg Hanocock. W deszczowej duńskiej miejscowości nie zabraknie emocji. Jest to miejsce dla speedwaya szczególne i historyczne, tutaj przecież po raz ostatni rozegrany finał jednodniowy w 1994, który wygrał Tony Rickardsson. Na ceglanym torze faworytem będą gospodarze. W ubiegłorocznych zawodach triumfował Michael Jepsen Jensen, duńscy kibice liczą na taki sam wynik w tym roku. Pod znakiem zapytania stoi start Taia Woffindena, który może pojechać w zawodach ze złamaną ręką. Greg Hancock tytuł mistrza świata może sobie zapewnić praktycznie już w sobotę z tym, że będzie walczył nie tylko z rywalami ale i z kontuzją. Nieobecnym w Vojens będzie Iversen, który sezon ma już z głowy, Ward, który jest zawieszony. Jak będzie na legendarnym Vojens Speedway Center? przekonamy się w sobotni wieczór.