Gra liga brazylijska: 19. kolejka Série A w Eleven

W spotkaniu inauguracyjnym 19. kolejki brazylijskiej Série A, drużyna C.R. Flamengo zmierzy się na własnym terenie z Atlético Paranaense. Mecz pokaże kanał Eleven HD. Początek sobotniej rywalizacji zaplanowany jest na godz. 23:30. Oba kluby sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. […]

W spotkaniu inauguracyjnym 19. kolejki brazylijskiej Série A, drużyna C.R. Flamengo zmierzy się na własnym terenie z Atlético Paranaense. Mecz pokaże kanał Eleven HD. Początek sobotniej rywalizacji zaplanowany jest na godz. 23:30.

Oba kluby sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. Gospodarze zajmują obecnie szóste miejsce z dorobkiem 31 pkt po osiemnastu rozegranych meczach. Goście znajdują się aktualnie na siódmej pozycji. Do tej pory zgromadzili oni 30 pkt w osiemnastu dotychczasowych spotkaniach. Wyraźnie lepsi u siebie niż przeciwnicy na wyjeździe są jednak zawodnicy ekipy C.R. Flamengo. Piłkarze Atlético Paranaense wywalczyli w roli gości 7 pkt w dziewięciu meczach. Przyjezdni strzelili osiem bramek, a stracili czternaście, co daje ich ujemną różnicę. Gospodarze spotkania zdobyli na własnym stadionie 17 pkt w dziewięciu starciach. Trzynaście razy trafili do bramki gości, dając sobie przy tym strzelić dziewięć goli. Różnica jest zatem dodatnia i uwidacznia optyczną przewagę graczy Flamengo względem rywali, biorąc pod uwagę statystyki – mimo wszystko one nie grają. Zawodnikom przyjezdnych powinien przyświecać odpowiedni pomysł w postaci inteligentnie opracowanej taktyki, opartej na nieustannej walce oraz innych ważnych aspektach rzemiosła piłkarskiego, jak np. cechy wolicjonalne. Wtedy będą oni mogli myśleć o zdobyczy punktowej, chociażby po osiągnięciu wyniku remisowego – który wg mnie powinien być odbierany pozytywnie, mimo pewnego niedosytu panującego w obozie gości. Może jednak uda im się odnieść zwycięstwo? Niewykluczone, chociaż statystyki nie wskazują na taki scenariusz. Tak czy inaczej, wszystko zweryfikuje boisko.

Jaki padnie wynik? O tym przekonają się Państwo, oglądając transmisję w Eleven.

pasek2

SOBOTA – 6 SIERPNIA 2016

23:30 Série A – 19. kolejka: C.R. FLAMENGO – ATLÉTICO PARANAENSE na żywo
Eleven
Komentarz: Sebastian Chabiniak, Marcin Gazda 

pasek2

About Jakub Cybichowski

Twitter - https://twitter.com/JaCybich