Grand Prix Australii MotoGP na antenie Polsatu Sport Extra

Koniec sezonu nie jest łatwym czasem dla kierowców rywalizujących w Motocyklowych Mistrzostwach Świata. Zaledwie tydzień po zakończeniu zmagań w Japonii, przedstawiciele  MotoGP meldują się w Australii.  Grand Prix Japonii przyniosło najważniejsze rozstrzygniecie, na które czekaliśmy od początku sezonu 2018. Marc […]

Koniec sezonu nie jest łatwym czasem dla kierowców rywalizujących w Motocyklowych Mistrzostwach Świata. Zaledwie tydzień po zakończeniu zmagań w Japonii, przedstawiciele  MotoGP meldują się w Australii.

Grand Prix Japonii przyniosło najważniejsze rozstrzygniecie, na które czekaliśmy od początku sezonu 2018. Marc Marquez przypieczętował swój piąty tytuł mistrzowski w klasie królewskiej. Jednocześnie jest to jego siódme mistrzostwo świata, licząc wygrane w Moto3 i Moto2. W niedzielnym wyścigu Hiszpan zwyciężył przed Calem Crutchlowem i Alexem Rinsem. Tuż za podium uplasował się Valentino Rossi, który jeszcze przed weekendem wyścigowym w Japonii miał teoretyczne szanse na zwycięstwo w całym sezonie. O podtrzymanie marzeń o tytule do końca walczył jednak Andrea Dovizioso. Włoch długo prowadził, jednak pod koniec ścigania, na przedostatnim okrążeniu przewrócił się i dojechał do mety na osiemnastej pozycji.

Walka o końcowe zwycięstwo wciąż jednak trwa w dwóch pozostałych klasach wyścigowych. W kategorii Moto2 najszybciej wyścig ukończył Fabio Quartararo, jednak nie został on zwycięzcą rywalizacji. Po zakończeniu zmagań został zdyskwalifikowany za zbyt niskie ciśnienie w oponach. Ostatecznie puchar za zwycięstwo powędrował do Francesco Bagnai, który tym samym powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej nad Miguelem Oliveirą. Obecnie wynosi ona 35 punktów.

Najbardziej pasjonująco wygląda walka o tytuł w najniższej kategorii wyścigowej. Po zmaganiach w Japonii różnica pomiędzy Jorge Martinem a Marco Bezzecchim jest najmniejsza z możliwych, wynosi 1 punkt. Wszystko to przez wywrotkę Martina, który nie zdołał zdobyć żadnego punktu. Sytuację znakomicie wykorzystał Bezzecchi,  zwyciężył i  wzbogacił swoje konto o 25 punktów. Wygląda na to, że losy tytułu będą ważyły się do ostatniej rundy.

Przed nami kolejny weekend z wyścigową rywalizacją o nieludzkich porach. Ważną informacją jest zmiana czasu na zimowy, w nocy z soboty na niedzielę. W związku z tym trzeba szczególnie zapoznać się z planem transmisji oraz pamiętać o prawidłowym przestawieniu zegarów.