Grand Prix Belgii F1 na antenach Eleven Sports 1 i Polsatu

Po krótkiej przerwie powracają emocje związane z Formułą 1. Kierowcy rywalizować będą na legendarnym torze Spa-Francorchamps. Tam nigdy nie jest nudno. 

Za nami Grand Prix Hiszpanii, które słynie z mało interesujących wyścigów. Tegoroczna rywalizacja w Montmelo znów nie była spektakularnym widowiskiem, ale nie dawała powodów do snu. Czwarte zwycięstwo z rzędu na hiszpańskim obiekcie odniósł Lewis Hamilton. Brytyjczyk dojechał do mety przeszło 24 sekundy przed Maxem Verstappenem. Holender, który triumfował w Grand Prix 70-lecia F1 tym razem nie dał rady pokonać sześciokrotnego mistrza świata. Wprawdzie temperatury powietrza i asfaltu znów osiągały wysokie wartości, ale tym razem zespół Mercedesa poradził sobie z niesprzyjającymi dla siebie warunkami. Na trzecim miejscu wyścig ukończył Valtteri Bottas. Fin znów był najmniej zadowolonym kierowcą na podium. Ostatnie tygodnie nie są dla niego udane, a o prowadzeniu w tabeli mistrzostw na początku sezonu już dawno wszyscy zapomnieli.

W klasyfikacji generalnej zdecydowanie prowadzi Hamilton. Brytyjczyk zgromadził 132 punkty, o 37 więcej niż drugi w tabeli Max Verstappen. Trzeci jest Bottas tracący do Holendra 6 punktów. Straty kierowców spoza pierwszej trójki są już ogromne. Najlepszy z reszty jest Charles Leclerc. Mimo słabej dyspozycji Ferrari, Monakijczyk wyprzedza obu przedstawicieli Racing Point – kierowców samochodów nazywanych różowymi mercedesami. Dużo dalej znajduje się Sebastian Vettel. Mimo dobrego występu w Hiszpanii, Niemiec ma na swoim koncie zaledwie 16 punktów.

Poznaliśmy już pełny kalendarz sezonu 2020. Liberty Media potwierdziło, że kierowcy wezmą udział jeszcze w czterech wyścigach. Do tej pory ostatnim potwierdzonym terminem było Grand Prix Emilia Romagna na torze Imola 1 listopada. Teraz wiemy, że dodatkowo zobaczymy rywalizację w Turcji, gdzie F1 wróci po 9 latach przerwy. Następnie odbędą się dwa wyścigi w Bahrajnie, a sezon zakończy się 13 Grudnia w Abu Zabi. Włodarze F1 jednocześnie potwierdzili, że pierwotnie przeniesione na inny termin Grand Prix Chin nie dojdzie do skutku. W trwającym sezonie rozegranych zostanie zatem 17 wyścigów, co w aktualnej sytuacji jest bardzo dobrą informacją.

Cały nadchodzący weekend wyścigowy będziemy mogli śledzić na antenie Eleven Sports 1. Niedzielny wyścig pokaże również Polsat. Zmagania w Eleven komentować będą Michał Gąsiorowski, Filip Kapica i Mikołaj Sokół, natomiast w Polsacie usłyszymy Andrzeja Borowczyka i Krystiana Sobierajskiego.

PIĄTEK – 28 SIERPNIA 2020

10:30 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: STUDIO na żywo
*(również o 12:40)
Ipla

10:55 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla
14:30 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: STUDIO na żywo
*(również o 16:40)
Ipla

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla
21:00 Magazyn #ELEVENF1 na żywo
Ipla

SOBOTA – 29 SIERPNIA 2020

11:30 Formuła 1 – Grand Prix  Belgii: STUDIO na żywo
Ipla

11:55 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

14:00 Formuła 1 – Grand Prix  Belgii: STUDIO na żywo
Ipla


14:55 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

16:20 Formuła 1 – Grand Prix  Belgii: STUDIO na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 30 SIERPNIA

13:00 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: STUDIO na żywo
Ipla

15:05 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: WYŚCIG na żywo
Ipla

17:10 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: STUDIO na żywo
Ipla