Grand Prix Holandii F1 na antenie Eleven Sports 1

Przygotujmy się na trzynastą rundę tegorocznych zmagań w mistrzostwach świata Formuły 1. Po niecodziennych okolicznościach zawodów w Belgii, kierowcy nie muszą udawać się w długą podróż. Miejscem rywalizacji będzie tor Zandvoort.  Za nami kuriozalne Grand Prix Belgii, które z pewnością […]

Przygotujmy się na trzynastą rundę tegorocznych zmagań w mistrzostwach świata Formuły 1. Po niecodziennych okolicznościach zawodów w Belgii, kierowcy nie muszą udawać się w długą podróż. Miejscem rywalizacji będzie tor Zandvoort. 

Za nami kuriozalne Grand Prix Belgii, które z pewnością zostanie w pamięci wszystkich obserwatorów Formuły 1 na długie lata. Fatalne warunki pogodowe, długie oczekiwanie na ściganie i w końcu przyznanie połowy punktów za dwa okrążenia przejechane za samochodem bezpieczeństwa. Te niecodzienne okoliczności przejdą z pewnością do historii. Dużo więcej działo się natomiast dzień przed wyścigiem, podczas sesji kwalifikacyjnej. Tam o krok od zdobycia pole position był George Russell. Ostatecznie w deszczowych kwalifikacjach Brytyjczyk jeżdżący w ekipie Williamsa wywalczył drugie miejsce, ustępując tylko Holendrowi z Red Bulla. Za Russellem uplasował się Lewis Hamilton, który w przyszłym roku prawdopodobnie będzie partnerem zespołowym Brytyjczyka. Nie trzeba prezentować wyników niedzielnego wyścigu, ale z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że na najwyższym stopniu podium stanął Max Verstappen. Z pierwszego podium w karierze cieszył się George Russell, a trzecie miejsce przypadło Lewisowi Hamiltonowi. Tym samym Verstappen odrobił nieco straty punktowej do lidera. Aktualna przewaga Hamiltona nad Holendrem wynosi trzy punkty. Co ciekawe, jeśli w tym sezonie nie będziemy mieli już żadnych wyścigów, podczas których przyznawana jest połowa punktów, obydwaj kierowcy zakończą zmagania z dorobkiem punktowym wzbogaconym o końcówkę 0,5.

Max Verstappen już w Belgii mógł czuć spory doping kibiców. Nietrudno domyślić się, co będzie działo się podczas nadchodzącego weekendu w Holandii. Zainteresowanie zbliżającym się wyścigiem jest ogromne. Na trybunach wprawdzie nie będzie mogła zasiąść maksymalna liczba kibiców, ale z pewnością wszystkie dostępne bilety są już wykupione. W okolicach toru zmieniane są nawet znaki ograniczenia prędkości do 30 km/h, tak by był na nich obecny numer Verstappena – 33. Formuła 1 już dawno nie ścigała się w Niderlandach. Ostatnia edycja Grand Prix Holandii odbyła się w 1985 roku, a jej zwycięzcą został Niki Lauda reprezentujący barwy McLarena. Dla współczesnej Formuły 1 i rywalizujących w niej kierowców, będzie to zatem całkowicie nowy wyścig. Część zawodników miała jednak już styczność z tym obiektem, podczas startów w innych seriach wyścigowych.

Po ostatnich doświadczeniach atmosferycznych większość kibiców nerwowo sprawdza prognozy pogody. Paradoksalnie, zazwyczaj część fanów oczekiwała lekkiego deszczu, który mógłby urozmaicić rywalizację. Teraz natomiast najbardziej oczekiwany jest suchy weekend. Tak czy inaczej, przygotujmy się na dobre ściganie. Po tym, co oglądaliśmy na Spa-Francorchamps, każdy manewr wyprzedzania będzie dla kibiców jak długo wyczekiwany prezent pod choinką.

PIĄTEK – 3 WRZEŚNIA 2021

11:00 Formuła 1 – Grand Prix Holandii: STUDIO na żywo
*(również o 12:30)


11:25 Formuła 1 – Grand Prix Holandii: I SESJA TRENINGOWA na żywo


14:30 Formuła 1 – Grand Prix Holandii: STUDIO na żywo
*(również o 16:00)


14:55 Formuła 1 – Grand Prix Holandii: II SESJA TRENINGOWA na żywo


SOBOTA – 4 WRZEŚNIA 2021

11:30 Formuła 1 – Grand Prix Holandii: STUDIO 
*(również o 13:10)


11:55 Formuła 1 – Grand Prix Holandii: III SESJA TRENINGOWA 

14:00 Formuła 1 – Grand Prix Holandii: STUDIO 
*(również o 16:15)


14:55 Formuła 1 – Grand Prix Holandii: SESJA KWALIFIKACYJNA 

Komentarz w Eleven: Michał Gąsiorowski – Mikołaj Sokół


NIEDZIELA – 5 WRZEŚNIA 2021

13:00 Formuła 1 – Grand Prix Holandii: PARADA KIEROWCÓW 


14:00 Formuła 1 – Grand Prix Holandii: STUDIO 
*(również o 17:00)


15:00 Formuła 1 – Grand Prix Holandii: WYŚCIG 

Komentarz w Eleven: Michał Gąsiorowski – Mikołaj Sokół

 

About Michał Winiarczyk