Grand Prix Portugalii F1 na antenach Eleven Sports

Formuła 1 po 24. latach przerwy wraca do Portugalii. Dwunasta tegoroczna runda Mistrzostw Świata odbędzie się na torze w Portimao. Transmisje w Eleven Sports.  Autodromo Internacional do Algavre po raz pierwszy gościło będzie kierowców Formuły 1 w ramach oficjalnego weekendu […]

Formuła 1 po 24. latach przerwy wraca do Portugalii. Dwunasta tegoroczna runda Mistrzostw Świata odbędzie się na torze w Portimao. Transmisje w Eleven Sports. 

Autodromo Internacional do Algavre po raz pierwszy gościło będzie kierowców Formuły 1 w ramach oficjalnego weekendu wyścigowego. Wprawdzie Grand Prix Portugalii odbyło się już szesnastokrotnie, ale nigdy na tym torze, który powstał w 2008 roku. Ostatni wyścig F1 w Portugalii to z kolei rok 1996 i rywalizacja na obiekcie Autodromo do Estoril. Zwycięzcą tamtejszej rundy został Jacques Villeneuve.

Zbliżający się weekend będzie zatem jedną wielką niewiadomą dla wszystkich zespołów. Bardzo ważne w takiej sytuacji wydają się piątkowe treningi, które pozwolą kierowcom i inżynierom wyścigowym zebrać niezbędne dane i zaznajomić się z nitką toru. W roli lidera tegorocznego sezonu do Portugalii przyjeżdża Lewis Hamilton. Brytyjczyk podczas ostatniej rundy wyrównał rekord liczby zwycięstw Michaela Schumachera. W chwili obecnej legendarny Niemiec oraz aktualny Mistrz Świata mają na swoim koncie 91. wygranych. Hamilton już w niedzielę może zatem stać się samodzielnym liderem. Kolejne triumfy będą przybliżać go do wywalczenia siódmego tytułu mistrzowskiego, w czym także może zrównać się z Schumacherem. Aktualna sytuacja w tabeli nie pozwala nam nawet myśleć o jakiejkolwiek niespodziance. Hamilton zgromadził 230. punktów i o 69. wyprzedza kolegę zespołowego – Valtteriego Bottasa. Trzeci w klasyfikacji z dorobkiem 147. punktów jest Max Verstappen.

Zmagania w Portugalii transmitowane będą na antenach Eleven Sports 1 oraz Eleven Sports 2. Weekend wyścigowy rozpocznie się już w piątek. Wówczas wystartują sesje treningowe, które w przypadku nowego toru będą odgrywały sporą rolę. W sobotę czeka nas dokończenie treningów i sesja kwalifikacyjna. Główne danie weekendu czyli wyścig, rozpocznie się o godzinie 14:10 w niedzielę.

PIĄTEK – 23 PAŹDZIERNIKA  2020

11:30 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: STUDIO na żywo
*(również o 13:40)
Ipla

11:55 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

15:30 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: STUDIO na żywo
*(również o 17:40)
Ipla

15:55 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

22:30 Magazyn #ELEVENF1 na żywo
Ipla


SOBOTA – 24 PAŹDZIERNIKA 2020

11:30 Formuła 1 – Grand Prix  Portugalii: STUDIO na żywo
Ipla

11:55 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla


14:55 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla


NIEDZIELA–  25 PAŹDZIERNIKA 2020

12:00 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: STUDIO na żywo
Ipla

14:05 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: WYŚCIG na żywo
Ipla

16:10 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: STUDIO na żywo
Ipla

 

 

About Michał Winiarczyk