Grand Prix Sakhir F1 na antenach Eleven Sports

Przedostatni weekend z Formułą 1 w tym sezonie nie będzie pozbawiony niespodzianek. Na ten moment, największą jest z pewnością absencja Lewisa Hamiltona spowodowana zakażeniem koronawirusem.  Pierwszy wyścig w Bahrajnie z pewnością przejdzie do historii. Wypadek Romaina Grosjeana po raz kolejny […]

Przedostatni weekend z Formułą 1 w tym sezonie nie będzie pozbawiony niespodzianek. Na ten moment, największą jest z pewnością absencja Lewisa Hamiltona spowodowana zakażeniem koronawirusem. 

Pierwszy wyścig w Bahrajnie z pewnością przejdzie do historii. Wypadek Romaina Grosjeana po raz kolejny uświadomił nam, jak niebezpiecznym sportem są wyścigi samochodowe. Każdy start obarczony jest ryzykiem utraty zdrowia, a nawet życia. Tak dramatycznie wyglądającego incydentu w F1 nie widzieliśmy od lat. Bolid Francuza z ogromną prędkością uderzył w barierę, która przedzieliła auto na pół. W jednej chwili w miejscu wypadku pojawił się ogromny płomień ognia, z którego jak najszybciej musiał uciec kierowca zespołu Haas. Szczęśliwie udało mu się to zrobić tak szybko, że oprócz poparzeń i poobijanego ciała, nie stało mu się nic więcej. Jednak przeciążenie jakie wykazały pomiary było ogromne, wynosiło przeszło 50 g. Francuza nie zobaczymy w najbliższy weekend na torze. Nie wiadomo czy w ogóle wystartuje jeszcze w tym sezonie. Podczas Grand Prix Sakhir zastąpi go Pietro Fittipaldi. Przypomnijmy, że Grosjean po tym sezonie kończy swoją przygodę z ekipą Haasa. W przyszłym roku nie zobaczymy go w stawce F1.

W najbliższych dniach na torze nie zobaczymy również Lewisa Hamiltona. W organizmie Brytyjczyka wykryto koronawirusa. W Grand Prix Sakhir zastępować go będzie George Russell, obecny kierowca Williamsa. Jest to  dla niego jednocześnie najlepsza okazja na zdobycie pierwszych punktów w karierze i zaprezentowanie swoich umiejętności, jak również trudne zadanie występu zamiast mistrza świata. Niewywalczenie żadnego dorobku punktowego byłoby sporą niespodzianką. Przesiadka z jednego z najsłabszych, do najlepszego samochodu w stawce, to z pewnością kapitalna sprawa dla młodego kierowcy. Kierowcy, który we wszystkich sesjach kwalifikacyjnych w karierze był lepszy od swojego partnera, a zarazem nigdy nie zapunktował. Jest to również test umiejętności dla Valtteriego Bottasa. Fin, ewidentnie odstający od Hamiltona, stanie teraz przed zadaniem sprawdzenia się z młodym i niezbyt doświadczonym jeszcze kierowcą. Russella w Williamsie zastąpi Jack Aitken.

PIĄTEK – 4 GRUDNIA 2020

14:00 Formuła 1 – Grand Prix Sakhiru: STUDIO na żywo
*(również o 16:10)
Ipla

14:25 Formuła 1 – Grand Prix Sakhiru: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

18:00 Formuła 1 – Grand Prix Sakhiru: STUDIO na żywo
*(również o 20:10)
Ipla

18:25 Formuła 1 – Grand Prix Sakhiru: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

23:00 Magazyn #ELEVENF1 na żywo
IplaSOBOTA – 5 GRUDNIA 2020

14:30 Formuła 1 – Grand Prix Sakhiru: STUDIO na żywo
Ipla
Studio: Maciej Jermakow

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Sakhiru: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla
Komentarz: Michał Gąsiorowski – Mikołaj Sokół

17:30 Formuła 1 – Grand Prix Sakhiru: STUDIO na żywo
*(również o 19:15)
Ipla
Studio: Maciej Jermakow

17:55 Formuła 1 – Grand Prix Sakhiru: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla
Komentarz w Eleven Sports 2: Michał Gąsiorowski – Mikołaj Sokół

NIEDZIELA – 6 GRUDNIA 2020

16:00 Formuła 1 – Grand Prix Sakhiru: STUDIO na żywo
*(również o 20:05)
Ipla
Studio: Maciej Jermakow

18:05 Formuła 1 – Grand Prix Sakhiru: WYŚCIG na żywo
Ipla
Komentarz w Eleven Sports 1: Michał Gąsiorowski – Mikołaj Sokół

About Michał Winiarczyk