Grand Prix Singapuru F1 na antenach Eleven Sports 1 i TVP Sport

Kierowcy Formuły 1 rozpoczynają podróż po Azji. Pierwszym wyścigiem po zakończeniu europejskiej części sezonu będzie Grand Prix Singapuru. Grand Prix Belgii i Grand Prix Włoch – to dwa ostatnie wyścigi w tym sezonie, które odbywały się w Europie. Godnie ze […]

Kierowcy Formuły 1 rozpoczynają podróż po Azji. Pierwszym wyścigiem po zakończeniu europejskiej części sezonu będzie Grand Prix Singapuru.

Grand Prix Belgii i Grand Prix Włoch – to dwa ostatnie wyścigi w tym sezonie, które odbywały się w Europie. Godnie ze Starym Kontynentem pożegnał się Charles Leclerc. Kierowca Ferrari zwyciężył dwukrotnie i były to jego premierowe wygrane w Formule 1. Były to także pierwsze zwycięstwa Ferrari w tym sezonie. Wcześniej, podczas większości wyścigów górą byli kierowcy Mercedesa, a dwa triumfy zanotował zespół Red Bull. O kolejne wygrane w tym sezonie Monakijczykowi będzie jednak bardzo trudno. Tory Spa i Monza sprzyjały bowiem bolidom Ferrari, a spoglądając w kalendarz, charakterystyka następnych torów nie jest już tak korzystna dla włoskiej stajni. Pierwszym tego przykładem jest Singapur, w którym kierowcy zagoszczą już w ten weekend. Uliczny obiekt uwielbiają za to kierowcy Red Bulla. Wyścigi na tym torze w poprzednich latach zazwyczaj kończyły się z przedstawicielem Red Bulla na podium. Wydaje się, że podobnie może być w tym roku. Przypominając sobie słowa Helmuta Marko, zespół spod znaku byka musi wygrać jeszcze w tym sezonie trzy wyścigi. Najlepszą okazją będzie zbliżająca się runda.

Kierowcy i kibice mogą zmagać się z dosyć nietypowym problemem. Promotorzy Grand Prix Singapuru wydali oświadczenie, z którego dowiadujemy się o problemie smogu. Singapurskie media informują o bardzo zanieczyszczonym powietrzu w okolicach toru, które może być szkodliwe dla organizmu. Wszystko to spowodowane jest  pożarami lasów w Indonezji.

Niebezpieczne powietrze nie powinno jednak zagrażać kibicom, którzy zamierzają śledzić losy kierowców F1 przed telewizorem. Początek zmagań na torze Marina Bay już w piątek. Zaczynamy tradycyjnie od sesji treningowych. W sobotę czekają nas kwalifikację, a w niedzielę o 14:10 główne danie weekendu – wyścig.

PIĄTEK – 20 WRZEŚNIA 2019


10:00 Formuła 1 – Grand Prix Singapuru: STUDIO na żywo
Ipla

10:25 Formuła 1 – Grand Prix Singapuru: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

12:05 Formuła 1 – Grand Prix Singapuru: STUDIO na żywo
Ipla

14:00 Formuła 1 – Grand Prix Singapuru: STUDIO na żywo
Ipla

14:25 Formuła 1 – Grand Prix Singapuru: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

16:05 Formuła 1 – Grand Prix Singapuru: STUDIO na żywo
Ipla

22:50 Magazyn #ELEVENF1 na żywo
Ipla

SOBOTA – 21 WRZEŚNIA 2019


11:30 Formuła 1 – Grand Prix Singapuru: STUDIO na żywo
Ipla

11:35 Formuła 1 – Grand Prix Singapuru: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

13:05 Formuła 1 – Grand Prix Singapuru: STUDIO na żywo
Ipla

14:00 Formuła 1 – Grand Prix Singapuru: STUDIO na żywo
Ipla

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Singapuru: KWALIFIKACJE na żywo
Ipla

16:05 Formuła 1 – Grand Prix Singapuru: STUDIO na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 22 WRZEŚNIA 2019

12:30 Formuła 1 – Grand Prix Singapuru: PARADA KIEROWCÓW na żywo
Ipla


13:00 Formuła 1 – Grand Prix Singapuru: STUDIO na żywo
Ipla

14:05 Formuła 1 – Grand Prix Singapuru: WYŚCIG na żywo
*(od 14:45 w TVP Sport)
IplaTVP Sport HDsport.tvp.pl

About Michał Winiarczyk