Grand Prix Singapuru F1 w telewizji

Choć europejska część sezonu Formuły 1 już się zakończyła, zostało jeszcze siedem eliminacji w Mistrzostwach Świata. Rywalizacja przenosi się do Azji, a już od piątku trwać będą sesje treningowe przez Grand Prix Singapuru. Jest to wyjątkowe miejsce, gdyż odbywa się […]

Jest to wyjątkowe miejsce, gdyż odbywa się tam jedyny w kalendarzu wyścig, który od początku do końca rozgrywany jest przy sztucznym oświetleniu. Marina Bay to tor uliczny. Po raz pierwszy gościł najlepszych kierowców świata w 2008 roku. Mówi się o nim „Monako Azji”, ponieważ w większości zakrętów nie wybacza błędów, a zawodnicy wielokrotnie zmuszani są do ostrego hamowania. Każde okrążenie zawiera 23 zakręty, a żeby osiągnąć metę w niedzielę, trzeba będzie pokonać aż 61 „kółek”.

Wydaje się, że w klasyfikacji kierowców wszystko jest już jasne. Prowadzący Sebastian Vettel ma nad drugim Fernando Alonso aż 53 punkty przewagi. Na podium mieści się też Lewis Hamilton, który zgromadził na razie 141 „oczek”. Realne szanse na znalezienie się na „pudle” w tym sezonie mają jeszcze Kimi Raikkonen (134 pkt.) i Mark Webber (130 pkt.). Tak więc walka toczyć się będzie jeszcze długo.

Przed rokiem królem Singapuru został Vettel, a za nim dojechali Button i Alonso. Co ciekawe, Niemiec startował dopiero z 3. pola. Jednakże zdobywca pole position, Hamilton, jak i startujący obok niego Pastor Maldonado, nie ukończyli rywalizacji.