Grand Prix USA Formuły 1 na antenie Eleven Sports 1

W Mistrzostwach Świata Formuły 1 przyszedł czas na siedemnastą rundę wyścigową. Miniony sezon liczył siedemnaście wyścigów, ale teraz kierowców czeka jeszcze dużo ścigania.  Sezon 2020 ze względu na zawirowania pandemiczne składał się z siedemnastu wyścigów. W tym roku kierowcy Formuły […]

W Mistrzostwach Świata Formuły 1 przyszedł czas na siedemnastą rundę wyścigową. Miniony sezon liczył siedemnaście wyścigów, ale teraz kierowców czeka jeszcze dużo ścigania. 

Sezon 2020 ze względu na zawirowania pandemiczne składał się z siedemnastu wyścigów. W tym roku kierowcy Formuły 1 nie zakończą rywalizacji na tej liczbie. Zbliżająca się wielkimi krokami, siedemnasta runda tegorocznych zmagań, która rozgrywana będzie na Circuit of the Americas, będzie zaledwie początkiem końcówki sezonu 2021. Po pobycie w Stanach Zjednoczonych zawodnicy udadzą się jeszcze do Meksyku, Brazylii, Kataru, Arabii Saudyjskiej i Abu Zabi. Wszyscy obserwatorzy wyścigów samochodowych zadają sobie jedno, bardzo ważne pytanie. Kto po nadchodzących sześciu odsłonach rywalizacji sięgnie po tytuł mistrza świata?

Sytuacja w tabeli jest w tym roku niebywale dynamiczna. Minione lata nie przyzwyczaiły nas do tak częstej zmiany na pozycji lidera. Dominacja Mercedesa była widoczna aż nadto. W tym roku jesteśmy świadkami wyrównanej i, co najważniejsze, emocjonującej walki pomiędzy ekipami Mercedesa i Red Bulla, a konkretnie walki Lewisa Hamiltona z Maxem Verstappenem. Jak wygląda obecna tabela mistrzostw? Po Grand Prix Turcji na czoło wrócił Holender, który wyprzedza aktualnie Hamiltona o sześć punktów. Przypomnijmy, że w Turcji dziesiąte zwycięstwo w karierze odniósł Valtteri Bottas. Na drugim miejscu do mety dojechał Verstappen, a z trzeciej pozycji na podium cieszył się Sergio Perez. Startujący z jedenastego pola Hamilton, który przed wyścigiem wymieniał spalinową część jednostki napędowej, ukończył ściganie na piątej pozycji.

Podobnie jak było to w Turcji, do Austin w roli faworyta przyjeżdża ekipa Mercedesa. Arena najbliższych zmagań to tor zdecydowanie sprzyjający samochodom niemieckiej stajni. Lewis Hamilton w Austin triumfował pięciokrotnie. Od 2012 roku tylko dwukrotnie zdarzyło się, że na najwyższym stopniu podium stawał kierowca jeżdżący w innym zespole niż Mercedes. Byli to w 2019 roku Kimi Raikkonen i w 2013 roku Sebastian Vettel. Teoretycznie więc możemy spodziewać się jasnego przebiegu rywalizacji. W praktyce jednak, nigdy nie możemy być niczego pewni. Jak będzie tym razem? Możemy pisać długo, ale ostatecznie i tak wszystkie przewidywania mogą okazać się błędne. Już od piątku będziemy śledzić ściganie w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na różnicę czasową harmonogram weekendu dla europejskiego kibica będzie wyjątkowy. W związku z tym jeszcze bardziej zachęcamy do zapoznania się z planem transmisji.

PIĄTEK – 22 PAŹDZIERNIKA 2021

18:00 Formuła 1 – Grand Prix USA: STUDIO na żywo
*(również o 19:30)


18:25 Formuła 1 – Grand Prix USA: I SESJA TRENINGOWA na żywo

Komentarz: Michał Gąsiorowski

21:30 Formuła 1 – Grand Prix USA: STUDIO na żywo
*(również o 23:00)


21:55 Formuła 1 – Grand Prix USA: II SESJA TRENINGOWA na żywo

Komentarz: Michał Gąsiorowski


SOBOTA  23 PAŹDZIERNIKA 2021

19:30 Formuła 1 – Grand Prix USA: STUDIO na żywo
*(również o 21:00)


19:55 Formuła 1 – Grand Prix USA: III SESJA TRENINGOWA na żywo

Komentarz: Michał Gąsiorowski

22:00 Formuła 1 – Grand Prix USA: STUDIO na żywo
*(również o 00:10)


22:55 Formuła 1 – Grand Prix USA: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo

Komentarz w Eleven: Michał Gąsiorowski


NIEDZIELA  24 PAŹDZIERNIKA 2021

19:00 Formuła 1 – Grand Prix Ameryk: PARADA KIEROWCÓW 


20:00 Formuła 1 – Grand Prix Ameryk: STUDIO 
*(również o 23:00)


21:00 Formuła 1 – Grand Prix AmerykWYŚCIG 

Komentarz w Eleven: Michał Gąsiorowski

About Michał Winiarczyk