Grand Prix Włoch F1 na antenach Eleven Sports 1 i TVP Sport

Nie tak dawno rozpoczynaliśmy sezon w Australii, a przed nami ostatnia już w tym roku wizyta na europejskim obiekcie. Grand Prix Włoch na torze Monza kończy podróż kierowców po Starym Kontynencie.  Przedostatnia runda w Europie, czyli Grand Prix Belgii okazała […]

Nie tak dawno rozpoczynaliśmy sezon w Australii, a przed nami ostatnia już w tym roku wizyta na europejskim obiekcie. Grand Prix Włoch na torze Monza kończy podróż kierowców po Starym Kontynencie. 

Przedostatnia runda w Europie, czyli Grand Prix Belgii okazała się przełomowa dla zespołu Ferrari. Włoska ekipa odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Po wywalczeniu pole position, po pierwszą w swojej karierze wygraną sięgnął Charles Leclerc. Wydaje się, że w najbliższych sezonach powinniśmy częściej słuchać hymnu Monako. Triumf Leclerca na torze Spa-Francorchamps miał szczególny wymiar. Dzień wcześniej po tragicznym wypadku w wyścigu Formuły 2 zmarł Anthoine Hubert. Francuz, który był przyjacielem Leclerca. Ścigali się razem już od najmłodszych lat. To nie pierwszy taki dzień w karierze Monakijczyka. Dwa lata temu w czasie weekendu wyścigowego w Baku, zmarł ojciec Leclerca. Silne przeżycia nie przeszkodziły młodemu kierowcy w odniesieniu sukcesu na torze. Podobnie jak w ubiegłą niedzielę, również wtedy swoją wygraną zadedykował zmarłemu ojcu.

Weekend we Włoszech to szczególny czas dla Ferrari. Tifosi, którzy z pewnością licznie zgromadzą się obok toru będą pragnęli jednego – zwycięstwa któregoś z kierowców czerwonego bolidu. To w erze hybrydowej jeszcze się nie udało. To Mercedes w ostatnich latach wyjeżdżał z Monzy jako wygrany. Może sukces w Belgii poniesie Scuderie? W ubiegłym roku było podobnie. Sebastian Vettel zwyciężył na Spa, ale tydzień później górą były już srebrne strzały. W tym roku pikanterii rywalizacji może dodać pogoda. Niewykluczone, że w niedzielę będziemy świadkami deszczowych zmagań. Podczas mokrej rywalizacji pewne jest jedno – możliwy będzie każdy scenariusz. Dodatkowym faktem świadczącym o tym, że Ferrari z całej siły będzie chciało odnieść zwycięstwo, są dwie rocznice, które przypadają w ten weekend – 90-lecie Ferrari i 90. edycja Grand Prix Włoch na torze Monza.

PIĄTEK – 6 WRZEŚNIA 2019

10:30 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: STUDIO na żywo
Ipla

11:00 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

12:40 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: STUDIO na żywo
Ipla

14:30 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: STUDIO na żywo
Ipla

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

16:00 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: STUDIO na żywo
Ipla
22:50 
Magazyn #ELEVENF1 na żywo
Ipla


SOBOTA – 7 WRZEŚNIA 2019

11:30 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: STUDIO na żywo
Ipla


11:55 
Formuła 1 – Grand Prix Włoch: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

13:05 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: STUDIO na żywo
Ipla


14:00 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: STUDIO na żywo
Ipla


14:55 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

16:10 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: STUDIO na żywo
Ipla


NIEDZIELA – 8 WRZEŚNIA 2019

13:30 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: PARADA KIEROWCÓW na żywo
Ipla

14:00 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: 
STUDIO na żywo
*(od 15:00 na sport.tvp.pl)
Iplasport.tvp.pl

15:00 
Formuła 1 – Grand Prix Włoch: 
WYŚCIG na żywo
*(od 15:45 w TVP Sport)
IplaTVP Sport HDsport.tvp.pl


17:15 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: 
STUDIO na żywo
Ipla

 

 

About Michał Winiarczyk