Grand Prix Włoch F1 na antenie Eleven Sports 1

Królowa sportów motorowych nie zwalnia tempa. Trzeci weekend z rzędu będziemy mieli przyjemność śledzić zmagania kierowców rywalizujących o tytuł mistrza świata.  Po pobycie w Zandvoort karuzela Formuły 1 przenosi się do Włoch. Na torze Monza Max Verstappen będzie chciał utrzymać […]

Królowa sportów motorowych nie zwalnia tempa. Trzeci weekend z rzędu będziemy mieli przyjemność śledzić zmagania kierowców rywalizujących o tytuł mistrza świata. 

Po pobycie w Zandvoort karuzela Formuły 1 przenosi się do Włoch. Na torze Monza Max Verstappen będzie chciał utrzymać lub powiększyć przewagę w tabeli mistrzostw nad Lewisem Hamiltonem. Dzięki wygranej podczas swojej domowej rundy Holender odrobił trzypunktową stratę do Brytyjczyka i teraz to on może pochwalić się trzypunktowym zapasem nad aktualnym mistrzem świata. Czy taka sytuacja utrzyma się po Grand Prix Włoch? Nie jest to takie pewne. Włoski obiekt może być bardziej sprzyjający dla Mercedesa, który w ubiegłych latach notował tutaj przewagę nad ekipą Red Bull Racing. Przyznał to nawet sam Max Verstappen, który spodziewa się przewagi Hamiltona.

W Grand Prix Holandii mogliśmy znów cieszyć się widokiem Roberta Kubicy na torze. Tym razem nie był to już udział w treningu, a start w wyścigu. Polak zastępował chorego Kimiego Raikkonena. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, nasz kierowca zanotował świetny weekend. Począwszy od kwalifikacji, w których prezentował dobre tempo, po wyścig zakończony na piętnastym miejscu. Po dojechaniu do mety zawodnik rezerwowy zespołu Alfa Romeo Racing Orlen w komunikacie radiowym do zespołu przyznał, że jest usatysfakcjonowany, ponieważ po raz pierwszy od 2010 roku mógł ścigać się w konkurencyjnym aucie. Co dalej? Potwierdziły się doniesienia mówiące o kolejnym starcie Kubicy. Podczas włoskiego weekendu Polak po raz drugi zastąpi Fina, który nie uzyskał jeszcze negatywnych wyników testów na obecność koronawirusa.

Miniony tydzień przyniósł nam oficjalne potwierdzenie informacji, która już od jakiegoś czasu była przesądzona.  Valtterri Bottas opuszcza zespół Mercedesa i przenosi się do Alfy Romeo, gdzie zajmie miejsce kończącego po tym sezonie karierę Kimiego Raikkonena. Nowym partnerem zespołowym Lewisa Hamiltona będzie z kolei George Russell, który żegna się z Williamsem. Większość zespołów potwierdziła już składy na sezon 2022. Do stawki F1 powraca Alex Albon. Tajski kierowca będzie ścigał się w barwach Williamsa wraz z Nicholasem Latifim.

Podczas nadchodzącego Grand Prix Włoch po raz drugi w tym sezonie testowany będzie nowy format weekendu wyścigowego. W piątek kierowców czeka pierwsza sesja treningowa i kwalifikacje do sobotniego wyścigu kwalifikacyjnego, który poprzedzony zostanie godzinnym treningiem. Wyniki sprintu posłużą do ustalenia pól startowych do niedzielnej rywalizacji.

PIĄTEK – 10 WRZEŚNIA 2021

14:00 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: STUDIO na żywo
*(również o 15:30)

14:25 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: I SESJA TRENINGOWA na żywo

17:00 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: STUDIO na żywo
*(również o 19:10)

17:55 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo


SOBOTA – 11 WRZEŚNIA 2021

11:30 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: STUDIO 
*(również o 13:00)


11:55 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: II SESJA TRENINGOWA 

Komentarz: Michał Gąsiorowski

16:00 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: STUDIO 
*(również o 17:30)


16:25 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: SPRINT KWALIFIKACYJNY 

Komentarz w Eleven: Michał Gąsiorowski


NIEDZIELA – 12 WRZEŚNIA 2021

13:00 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: PARADA KIEROWCÓW 


14:00 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: STUDIO 
*(również o 17:00)


15:00 Formuła 1 – Grand Prix Włoch: WYŚCIG 

Komentarz w Eleven: Michał Gąsiorowski – Mikołaj Sokół

About Michał Winiarczyk