Halowy mityng w Düsseldorfie na antenie Eurosportu [AKTUALIZACJA]

Düsseldorf jest kolejnym przystankiem w cyklu World Athletics Indoor Tour. Relację z wtorkowego mityngu w Arenie Sportpark przeprowadzi Eurosport. Największą atrakcją programu zawodów w Düsseldorfie będzie konkurs tyczkarzy. Będzie to okazja do rewanżu za mistrzostwa świata – na skoczni zobaczymy […]

Düsseldorf jest kolejnym przystankiem w cyklu World Athletics Indoor Tour. Relację z wtorkowego mityngu w Arenie Sportpark przeprowadzi Eurosport.

Największą atrakcją programu zawodów w Düsseldorfie będzie konkurs tyczkarzy. Będzie to okazja do rewanżu za mistrzostwa świata – na skoczni zobaczymy bowiem wszystkich trzech medalistów: Sama Kendricksa, Armanda Duplantisa i Piotra Liska. Wszyscy oni mają w swojej karierze zaliczone już skoki powyżej sześciu metrów.

Aktualizacja: Piotr Lisek zrezygnował ze startu w sezonie halowym 2020. Nie wystartuje zatem również w Düsseldorfie.

Polskich kibiców nie mniejsze emocje czekają podczas biegu na 800 metrów mężczyzn. Zobaczymy w nim bowiem dwóch naszych najlepszych średniodystansowców – Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego. Bieg ten będzie dla nich sprawdzianem formy po zawirowaniach związanych z brakiem kontraktu pomiędzy ich trenerem, Tomaszem Lewandowskim (bratem Marcina) a PZLA. Obok naszych zawodników na linii startu stanie m.in. ich główny rywal na Starym Kontynencie – reprezentant Bośni i Hercegowiny Amel Tuka.

Na bieżni zobaczymy również Justynę Święty-Ersetic i Igę Baumgart-Witan. Pod nieobecność Amerykanek i Jamajek najgroźniejszymi rywalkami Aniołków Matusińskiego będą Lea Sprunger i Lisanne de Witte. Dwóch reprezentantów będziemy mieć też w pchnięciu kulą mężczyzn – dla Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka również będzie to pierwszy start w tegorocznej edycji Touru.

Po raz kolejny na sprinterskiej bieżni zobaczymy płotkarki. Z tą konkurencją gospodarze wiążą największe nadzieje na dobry wynik, jednak Pamela Dutkiewicz czy Cindy Roleder będą miały za rywalki takie zawodniczki jak Cristina Clemons czy zwyciężczyni piątkowych zawodów w Karlsruhe Toby Amusan.

WTOREK – 4 LUTEGO 2020

17:30 World Athletics Indoor Tour, Düsseldorf, Niemcy: MITYNG na żywo
*(od 19:00 w Eurosport 1 HD)
Eurosport PlayerEurosport 1 HDIpla

About Wojciech Nowakowski