Hat-trick Walemarka daje Lechowi wygraną! Korona – Lech 2:3 – skrót meczu [WIDEO]

blank

Lech Poznań odniósł ósme zwycięstwo w bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy. W spotkaniu 10. kolejki Kolejorz pokonał Koronę Kielce 3:2.

Obie drużyny do dzisiejszego meczu podchodzili po starciach w Pucharze Polski. Korona po rzutach karnych wyrzuciła Stal Mielec, Lech natomiast się skompromitował, bo uległ Resovii i odpadł już w 1/32 finału. Kolejorz dziś jednak chciał pokazać sportową złość i od początku miał dużą przewagę. W 14. minucie udało mu się wyjść na prowadzenie za sprawą Patrika Walemarka.

Chwilę później mieliśmy już jednak remis, bo sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Pedro Nuno.

Do przerwy w Kielcach mieliśmy remis, a druga połowa kapitalnie rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Nuno, który tym razem wykorzystał rzut karny. Drużyna kielczan długo z przewagi jednak się nie cieszyła, bo w 61. minucie swoją drugą bramkę zdobył Walemark. Szwed rozgrywał dziś kapitalne zawody i chwilę później dał poznaniakom prowadzenie, zdobywając tym samym hat-tricka. Ostatecznie ten piłkarz został bohaterem Lecha, bo jego trzy gole dały Kolejorzowi zwycięstwo 3:2.