Hero World Challenge w Golf Channel Polska

W związku z zaostrzeniem restrykcji pandemicznych w RPA, odwołano turnieje DP World Tour, które miały się odbyć na początku grudnia w tym kraju. Jedynym godnym uwagi wydarzeniem golfowym na świecie będzie zatem w tym tygodniu Hero World Challenge. Turniej w […]

W związku z zaostrzeniem restrykcji pandemicznych w RPA, odwołano turnieje DP World Tour, które miały się odbyć na początku grudnia w tym kraju. Jedynym godnym uwagi wydarzeniem golfowym na świecie będzie zatem w tym tygodniu Hero World Challenge. Turniej w Albany na Bahamach pokaże Golf Channel Polska.

Turniej ten, choć widnieje w terminarzu PGA Tour, nie oferuje punktów do rankingu FedEx Cup ani oficjalnych nagród pieniężnych. Występuje w nim bowiem tylko 20 zawodników. Oczy kibiców zwrócone będą na Collina Morikawę – ewentualne zwycięstwo pod nieobecość lidera rankingu światowego, Jona Rahma, dałoby triumfatorowi niedawnego DP World Tour Championship oraz dwukrotnemu szlemiście (PGA Championship 2020, The Open Championship 2021) awans na szczyt zestawienia jako dopiero czwartemu w historii przed skończeniem 25 lat – wcześniej dokonali tego Jordan Spieth, Rory McIlroy oraz gospodarz Hero World Challenge, Tiger Woods).

Wśród tych, którzy mogą stanąć mu na drodze, wymienia się przede wszystkim właśnie Spietha i McIlroya, a także Justina Thomasa. W turnieju zobaczymy też innych zawodników czołowej dziesiątki rankingu światowego – Xandera Schauffele, Brysona DeChambeau i Viktora Hovlanda – jak też zwycięzcę poprzedniej edycji Hero World Challenge, Henrika Stensona, który w 2019 roku okazał się o jedno uderzenie lepszy od broniącego wówczas tytułu Rahma.

CZWARTEK – 2 GRUDNIA 2021

19:30 PGA Tour – Hero World Challenge, Albany, Bahamy: I RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 3 GRUDNIA 2021

19:30 PGA Tour – Hero World Challenge, Albany, Bahamy: II RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 4 GRUDNIA 2021

19:00 PGA Tour – Hero World Challenge, Albany, Bahamy: III RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 5 GRUDNIA 2021

18:00 PGA Tour – Hero World Challenge, Albany, Bahamy: FINAŁ na żywo

Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.