Hit dla Bayernu Monachium! Bawarczycy wyszarpali zwycięstwo!

W najciekawszej ze środowych gier pierwszej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów Bayern Monachium pokonał na swoim stadionie zespół Manchesteru City 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech oczek Bawarczycy zdobyli jednak dopiero w 90. minucie, kiedy to pięknym strzałem popisał się Jerome Boateng.  W drugim starciu grupy AS Roma pokonała CSKA Moskwa aż 5:1 (4:0).

Spotkanie Bawarczyków z Manchesterem City było już trzecim w przestrzeni kilkunastu miesięcy, gdyż w ubiegłym roku te dwa zespoły również grały ze sobą w grupie. W Manchesterze lepszy był Bayern wygrywając 3:1, a w Monachium „The Citizens”, którzy wygrali 3:2 i do zwycięstwa w grupie zabrakło im jednej bramki.

Środowy mecz okazał się po raz kolejny fantastycznym widowiskiem. Od początku atakowali zarówno jedni jak i drudzy. Już w pierwszej minucie świetną okazję miał Thomas Muller, ale po minięciu Harta kąt był na tyle ostry, że piłka po strzale zatrzymała się na bocznej siatce. Manchester starał się wyprowadzać groźne ataki, ale właściwie starali się oni grać tylko kontratakami. Groźnie atakował za to Bayern, ale znakomicie dysponowany był Joe Hart – najpierw wybronił strzał głową Mullera, potem był lepszy w starciach z Mario Gotze i Davidem Alabą. W 36. minucie miał też szansę Robert Lewandowski, ale podobnie jak Muller na początku meczu zbyt mocno wygonił się do linii końcowej i nie zdołał oddać precyzyjnego strzału. Do przerwy utrzymywał się wynik remisowy. Bayern miał przewagę i na pewno stworzył groźniejsze sytuacje. City czekało na dobrą okazję do kontrataku, ale takiej nie znalazło.

W drugiej połowie krajobraz niewiele się zmienił. Bayern nadal miał przewagę, choć już nie stwarzał tyle sytuacji, co w pierwszej połowie meczu, a gdy się już to udawało bramki „Obywateli” znakomicie strzegł Joe Hart. Wydawało się, że mecz na Alianz Arena skończy się bezbramkowym rezultatem, ale w ostatnich minutach gospodarze jeszcze mocniej przyspieszyli i to przyniosło znakomity efekt. W 90. minucie piłka znalazła się w polu karnym, Mario Gotze wygrał główkowy pojedynek, zgrał futbolówkę do Jeroma Boatenga, a ten przepięknym uderzeniem umieścił ją przy lewym słupku bramki Manchesteru City i pierwsze trzy punkty tegorocznej fazy grupowej Ligi Mistrzów zostały w Monachium.

Bayern Monachium – Manchester City 1:0 (0:0)

Bramka: Jerome Boateng (90)

Żółte kartki: Edin Dzeko, Vincent Kompany, Gael Clichy, Martin Demichelis

Sędziował: Alberto Undiano (Hiszpania)

Bayern Monachium: Manuel Neuer – Rafinha (85. Claudio Pizarro), Jerome Boateng, Mehdi Benatia (87. Dante), Juan Bernat – Xabi Alonso, David Alaba, Philipp Lahm – Mario Goetze, Thomas Mueller (76. Arjen Robben) – Robert Lewandowski;

Manchester City: Joe Hart – Bacary Sagna, Vincent Kompany, Martin Demichelis, Gael Clichy – Jesus Navas (88. Aleksandar Kolarov), Fernandinho, Yaya Toure, Samir Nasri (58. James Milner), David Silva – Edin Dzeko (74. Sergio Aguero).