Hit kolejki zdominowany przez Poznaniaków! Lech Poznań 2: 0 Pogoń Szczecin – skrót meczu (WIDEO)

blank

Trzeba przyznać, że „rozkład jazdy” na niedzielne popołudnie, zarysował nam się w całkiem ciekawy sposób. Najpierw przełamania poszukał Mistrz Polski, wieczorem wicemistrz zmierzył się z brązowym medalistą, a pomiędzy tymi spotkaniami, byliśmy świadkami starcia kolejnych dwóch czołowych drużyn Ekstraklasy: Lech Poznań kontra Pogoń Szczecin.

Choć pierwsza połowa obfitowała w dość pokaźną liczbę sytuacji bramkowych (mających miejsce przede wszystkim na połowie zespołu ze Szczecina), żadna z drużyn nie zdołała na tym etapie otworzyć wyniku. Istotnym wydarzeniem, z pewnością mającym pewien wpływ na ostateczny przebieg spotkania, było jednak to z pierwszej minuty doliczonego czasu gry: Benedikt Zech obejrzał czerwony kartonik, a Pogoń była zmuszona walczyć o punkty w dziesiątkę.

9 minut po gwizdku rozpoczynającym drugą część meczu, wreszcie znalazł się zawodnik, który zdołał pokonać bramkarza rywali. Afonso Sousa zagrywa do Hakansa, po czym wbiega w pole karne. Fin przekazuje futbolówkę Portugalczykowi a ten nie daje szans Cojocaru.

Niedawno wspominałem o tym, że Ali Gholizadeh wreszcie zaznaczył jakkolwiek swoją obecność w Kolejorzu, zdobywając asystę w meczu przeciwko Zagłębiu Lubin. Najwyraźniej Irańczykowi się spodobało, bo dziś postanowił pójść krok dalej i po raz pierwszy na boiskach Ekstraklasy, umieścić piłkę w siatce. W 77. minucie gospodarze prowadzą już 2:0.

Zwycięstwo Poznaniaków oznacza, że Lech wysuwa się na prowadzenie w tabeli, po szóstej kolejce PKO BP Ekstraklasy. Pogoń natomiast plasuje się na siódmym miejscu, z dziesięcioma punktami na koncie.