Hit w Warszawie oraz pozostałe mecze 20. kolejki Ekstraklasy

20. kolejka spotkań Ekstraklasy która w dniach 11 – 14.12.2015 będzie rozgrywała się na polskich stadionach może przynieść kolejne sensacyjne, jak na nasze warunki, rozstrzygnięcia. Drużyny robią wszystko aby w jak najlepszy sposób zareklamować produkt łącznie ze zmianami trenerów, odważnymi […]

20. kolejka spotkań Ekstraklasy która w dniach 11 – 14.12.2015 będzie rozgrywała się na polskich stadionach może przynieść kolejne sensacyjne, jak na nasze warunki, rozstrzygnięcia. Drużyny robią wszystko aby w jak najlepszy sposób zareklamować produkt łącznie ze zmianami trenerów, odważnymi wypowiedziami i radykalną zmianą stylu gry. Jak tym razem potoczą się losy Ektraligowców? Na wszystkie mecze zapraszamy do sportowych stacji Canal + i Eurosportu.

Poszukując emocji nie możemy opuścić spotkania na terenie stolicy Dolnego Śląska. Śląsk Wrocław po mizernej pierwszej połowie sezonu z dorobkiem 16 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Presja na wynik ze strony działaczy jest. Doczekaliśmy się już zmiany trenera ale oblicze stylu gry jeszcze nie uległo zmianie. Piłkarze znajdują się pod ścianą. Albo zaczną grać na miarę zwycięstw albo pogłębią i tak głęboko zakorzeniony kryzys. Przełamanie może nastąpić już teraz. Łęczna z kolejki na kolejkę obniża loty. Pytanie tylko czy leci na tyle nisko żeby mógł na niego zapolować mocno kulejący Orzeł Ślązak?

W drugim spotkaniu tego dnia swoje umiejętności zaprezentują piłkarze Jagielloni Białystok i Ruchu Chorzów. Drużyny z dwóch różnych stref tabeli powalczą o pełną pulę punktową, dzięki którym Jagiellonia powiększy przewagę nad czerwoną strefą ekstraklasy lub Chorzowianie zmniejszą stratę do ligowej trójki. Czy Mariusz Stępiński, młody talent z Łodzi broniący barw „niebieskiej eRki”, zaprezentuje po raz kolejny swój snajperski kunszt?

W sobotę z trzech zaplanowanych spotkań bardzo ciekawie zapowiadają się dwa pojedynki a do których wstępem będzie batalia miedzy Pogonią Szczecin a Podbeskidziem Bielsko Biała. „Portowcy” obecnie zajmują 4. pozycje a Górale 13. Czy zobaczymy różnicę klas na boisku? Jeżeli obie drużyny wiedzą o co walczą to mecz powinien być wyrównany a wynik trudny do przewidzenia.

O 18 czekają nas dwa ligowe desery. W Gdańsku miejscowa Lechia grająca „raz tak raz siak ale zawsze nijak” zmierzy się  rozbitą i popadającą w coraz głębszą piłkarską otchłań Wisłę Kraków. Dla Marcina Broniszewskiego będzie to kolejna okazja do odbudowania potęgi „Białej Gwiazdy”. Aby tak się jednak stało muszą na trudnym terenie w okrojonym składzie uporać się ze znajdującą się wcale w nie gorszej sytuacji Biało – Zielonymi. Na innym obiekcie Górnik Zabrze będzie mógł opuścić strefę spadkową jeżeli pokona grającego coraz słabiej beniaminka ligi. Czy zrealizują cel jeszcze w tym roku kalendarzowym sprawiając sobie i kibicom przedwczesny ale radosny świąteczny prezent?

W niedzielę zagrają dla nas Mistrz i Wicemistrz Polski. O 15:30 Lech spróbuje uczynić kolejny mały krok w kierunku obrony królewskiej korony. Zwycięstwo ze Zagłębiem Lubin sąsiadującym rywalem znów podniesie lokaty Poznaniaków, którzy zdaje się na dobre uporali się z problemami z początku sezonu. Natomiast o 18 w szlagierze kolejki Warszawska Legia wicelider tabeli ugości lidera Piast Gliwice. Legioniści od kilku kolejek sukcesywnie zmniejszają stratę do „Piastunków”, którzy nadal punktują ale już nie tak systematycznie i jednoznacznie. Mimo porażki nadal będą przewodzić ale przewaga nie będzie już taka imponująca jak miało to miejsce jeszcze przed kilkoma kolejkami. Stąd też można się spodziewać, że żadna drużyna nie odpuści bo mecz jest o zbyt wysoką stawkę. Miejscowi liczą że w odniesieniu victori pomoże gwiazda ekstraklasy, lider klasyfikacji króla strzelców Nemanja Nikolić. Wśród gości tylko Martin Nespor wyróżnia się spośród snajperów Ekstraklasy ale traci aż 12 bramek do węgierskiego napastnika. Jeżeli nie ma osoby wyróżniającej to każdy jest groźny i właśnie w tym Piast może szukać swojej drogi do zwycięstwa, nieszablonowością i konsekwencją.

Na zakończenie rundy w poniedziałek przeżywająca wzrost formy Cracovia podejmie zupełnie nie radzącą sobie w ostatnim czasie Koronę Kielce. Ostatni raz „Scyzory” zapunktowali 8 listopada i z punktu Kielczan czas aby odwrócić tę niekorzystna passę. Tylko czy Krakowianie na to pozwolą? Nie przegrali od 5 kolejek i w każdym meczu strzelali minimum 2 bramki a obecnie są najskuteczniejszą drużyną całej ligi. Dla przeciwwagi obrona Korony jest jedną z najstabilniejszych formacji defensywnych. Kto komu zagra „na nosie”?

Statystyki nadchodzących meczów

PIĄTEK – 11 GRUDNIA 2015

17:45 Ekstraklasa – 20. kolejka: WSTĘP DO MECZU na-żywo
Eurosport 2 HDEurosport Player

17:55 Ekstraklasa – 20. kolejka: ŚLĄSK WROCŁAW – GÓRNIK ŁĘCZNA na-żywo
Eurosport 2 HDEurosport Player

20:00
Magazyn SUPER PIĄTEK na-żywo
CANAL+ Sport HD

Studio: Cezary Olbrycht – Grzegorz Mielcarski, Andrzej Zamilski

20:25 Ekstraklasa – 20. kolejka: RUCH CHORZÓW – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK na-żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online

Komentarz: Robert Skrzyński – Kamil Kosowski (z Chorzowa)
Reporterzy: Adam Westfal, Tomasz Lipiński

SOBOTA – 12 GRUDNIA 2015

15:00 Magazyn GORĄCZKA PIŁKARSKIEJ SOBOTY na żywo
CANAL+ Sport HD

Studio: Piotr Salak – Kazimierz Węgrzyn

15:25
 Ekstraklasa – 20. kolejka: POGOŃ SZCZECIN – PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online

Komentarz: Bartosz Gleń – Maciej Murawski (ze Szczecina)
Reporterzy: Sonia Śledź, Maciej Murawski


17:30
 Magazyn GORĄCZKA PIŁKARSKIEJ SOBOTY na żywo
CANAL+ Sport HD

Studio: Piotr Salak – Kazimierz Węgrzyn

17:40 Ekstraklasa – 20. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
nSport+ HDCanal+ Sport Online

Komentarz: Rafał Dębiński – Krzysztof Przytuła (z Zabrza)
Reporterzy: Adam Westfal, Grzegorz Milko


17:55 Ekstraklasa – 20. kolejka: GÓRNIK ZABRZE – TERMALICA BRUK-BET NIECIECZA na żywo
nSport+ HDCanal+ Sport Online

Komentarz: Rafał Dębiński – Krzysztof Przytuła (z Zabrza)
Reporterzy: Adam Westfal, Grzegorz Milko


17:55
 Ekstraklasa – 20. kolejka: LECHIA GDAŃSK – WISŁA KRAKÓW na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online

Komentarz: Adam Marchliński – Wojciech Jagoda (z Gdańska)
Reporterzy: Cezary Olbrycht, Żelisław Żyżyński

NIEDZIELA – 13 GRUDNIA 2015

15:10 Ekstraklasa – 20. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ Sport HD

Komentarz: Przemysław Pełka – Kazimierz Węgrzyn (z Poznania)
Reporterzy: Sonia Śledź, Tomasz Lipiński


15:25 Ekstraklasa – 20. kolejka: LECH POZNAŃ – KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online

Komentarz: Przemysław Pełka – Kazimierz Węgrzyn (z Poznania)
Reporterzy: Sonia Śledź, Tomasz Lipiński


17:35 Ekstraklasa – 19. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ HD
Komentarz: Rafał Wolski – Tomasz Wieszczycki (z Warszawy)
Reporterzy: Żelisław Żyżyński, Michał Wodziński


17:55 Ekstraklasa – 20. kolejka: LEGIA WARSZAWA – PIAST GLIWICE na żywo
CANAL+ HDCanal+ Sport Online
Komentarz: Rafał Wolski – Tomasz Wieszczycki (z Warszawy)
Reporterzy: Żelisław Żyżyński, Michał Wodziński

PONIEDZIAŁEK – 14 GRUDNIA 2015

17:45 Ekstraklasa – 20. kolejka: WSTĘP DO MECZU na-żywo
Eurosport 2 HDEurosport Player

17:55 Ekstraklasa – 20. kolejka: CRACOVIA KRAKÓW – KORONA KIELCE na-żywo
Eurosport 2 HDEurosport Player

About 0a60d0xx