Hokejowa Liga Mistrzów: Czas na ćwierćfinały

Dzisiaj czekają nas emocje związane z pierwszymi meczami ćwierćfinałowymi w hokejowej lidze mistrzów. Dojdzie w nich między innymi do szwedzkiego starcia Leksands z Frolundą, czy pojedynku Sparty Praga z Rogle. Sensacyjny ćwierćfinalista – francuski Rouen będzie chciał sprawić kolejną niespodziankę […]

Dzisiaj czekają nas emocje związane z pierwszymi meczami ćwierćfinałowymi w hokejowej lidze mistrzów. Dojdzie w nich między innymi do szwedzkiego starcia Leksands z Frolundą, czy pojedynku Sparty Praga z Rogle. Sensacyjny ćwierćfinalista – francuski Rouen będzie chciał sprawić kolejną niespodziankę kosztem Tappary. Ostatnią parę tworzy fińskie Lukko i Red Bull z Monachium. Mecze będzie można zobaczyć na kanale Polsat Sport News.

Na żywo o godzinie 18.00 będziemy mogli zobaczyć spotkanie Sparty Praga ze szwedzkim Rogle. Prażanie w 1/8 finału odprawili inny szwedzki klub Skellefteę, natomiast Rogle wyeliminowało Zurich. W lidze Sparta po ciężkich chwilach powoli wraca na zwycięską ścieżkę. Hokeistom Sparty udało się nawet pokonać na wyjeździe wicelidera z Hradec Kralove aż 8-3. Obecnie zajmują szóste miejsce w tabeli i wciąż liczą się w walce o czołową czwórkę. Rogle w lidze spuściło z tonu i powoli musi oglądać się za siebie. Dalej zajmuje drugie miejsce, jednak na dwa punkty zbliżyła się do nich trzecia Skelleftea. Biorąc pod uwagę obecną formę obydwu zespołów lekkim faworytem wydaje się być Sparta ale trzeba być świadomym, że wyżej w hierarchii rozgrywek stoi SHL.

O 23.30 odbędzie się retransmisja szwedzkiego starcia. Frolunda w tabeli ligi szwedzkiej zajmuje pierwszą lokatę a Leksands piątą, jednak to gospodarze są ostatnio w lepszej formie i mają lepszy bilans w ostatnich starciach z Frolundą. Frolunda w ostatnich pięciu ligowych starciach odniosła tylko jedno zwycięstwo, podczas gdy Leksands trzy. W ostatnich pięciu ligowych starciach między tymi zespołami Leksands tryumfował czterokrotnie a raz padł w regulaminowym czasie remis. W poprzedniej rundzie Frolunda wyeliminowała niemiecki Manheim a Leksands austriacki Klagenfurt.

Jutro o 9.00 retransmisja spotkania fińskiej Tappary z francuskim Rouen. Francuzi sensacyjnie wyeliminowali Red Bull Salzburg, natomiast Tappara planowo rozprawiła się z będącym w kryzysie szwedzkim Vaxjo. W lidze Rouen zajmuje czwarte miejsce co daje mu rozstawienie w fazie play-off. Tappara na krajowym podwórku mocno zawodzi i zajmuje dopiero ósme miejsce. Finowie jak dotąd głównie skupiają się na występach w Lidze Mistrzów i są zdecydowanym faworytem do awansu do półfinału.

WTOREK – 07 GRUDNIA 2021

18:00 Champions Hockey League – 1/4 finału: HC SPARTA PRAGA – ROGLE ANGELHOLM na żywo

23:30 Champions Hockey League – 1/4 finału: LEKSANDS IF – FROLUNDA GOETEBORG

ŚRODA – 08 GRUDNIA 2021

09:00 Champions Hockey League – 1/4 finału: TAPPARA TAMPERE – ROUEN DRAGONS 

About Andrzej Mościński