Hokejowa Liga Mistrzów: Najdalszy wyjazd w historii hokejowej drużyny z Jastrzębia

Przed jastrzębianami najdalszy wyjazd na mecz o punkty w historii. We wtorkowy wieczór JKH GKS Jastrzębie zakończy udział w tegorocznej edycji Champions Hockey League rewanżowym spotkaniem z norweskim Frisk Asker. Mistrz polski wyruszy w podróż do Pyrzowic o godz. 3:15 […]

Przed jastrzębianami najdalszy wyjazd na mecz o punkty w historii. We wtorkowy wieczór JKH GKS Jastrzębie zakończy udział w tegorocznej edycji Champions Hockey League rewanżowym spotkaniem z norweskim Frisk Asker. Mistrz polski wyruszy w podróż do Pyrzowic o godz. 3:15 z niedzieli na poniedziałek.

W miniony wtorek podopieczni Roberta Kalabera pokonali na Jastorze najlepszą norweską drużynę 4:3 (2:0, 1:0, 1:3). Wynik był gorszy niż gra, bowiem jastrzębianie nieco na własne życzenie zaserwowali sobie nerwówkę w ostatnich dziesięciu minutach gry, przy prowadzeniu 3:0 pozwalając rywalom na odzyskanie nadziei na zdobycz punktową. Ostatecznie wygrana pozostała na polskiej ziemi, a zimny prysznic w trzeciej odsłonie paradoksalnie może się przydać 12 października.

Stawką pojedynku w Askerhalle będzie trzecie miejsce w grupie CHL. Mistrzowie Polski potrzebują do tego celu co najmniej jednego punktu, a zatem samo doprowadzenie do dogrywki rozstrzygnie losy klasyfikacji. Frisk musi natomiast zwyciężyć za trzy punkty.

Aktualnie w tabeli Fjordkraft-Ligaen ekipa 32-letniego Jana Andre Aaslanda zajmuje dopiero siódmą pozycję z dorobkiem 15 pkt., a w ostatnich dwóch pojedynkach ligowych przegrała ze Stjernen (1:2) i Valerengą (6:7 k.). Dodajmy, że w tym miesiącu Frisk jeszcze nie wygrał, ponieważ zanim zawitał do Jastrzębia-Zdroju musiał uznać wyższość zespołu z miasta-gospodarza Igrzysk Olimpijskich 1994, Lillehammer.

Transmisję z ostatniego meczu JKH w tegorocznej lidze mistrzów będzie można zobaczyć na kanale Polsat Sport News. Transmisja rozpocznie się o godzinie 18.00.