Hokejowa Liga Mistrzów: Rewanżowe starcia ćwierćfinałów w kanałach sportowych Polsatu

W pierwszych meczach ćwierćfinałowych hokejowej ligi mistrzów nie obyło się bez niespodzianek. Zawiodły ekipy z Finlandii, które remisowały u siebie z niżej notowanymi rywalami. Szczególnie zawiodła Tappara, która była zdecydowanym faworytem w starciu z Rouen. Powody do zadowolenia mają Szwedzi, […]

W pierwszych meczach ćwierćfinałowych hokejowej ligi mistrzów nie obyło się bez niespodzianek. Zawiodły ekipy z Finlandii, które remisowały u siebie z niżej notowanymi rywalami. Szczególnie zawiodła Tappara, która była zdecydowanym faworytem w starciu z Rouen. Powody do zadowolenia mają Szwedzi, którzy są pewni występu dwóch swoich drużyn w półfinale. Rogle wywiozło solidną zaliczkę z Pragi a w bratobójczym starciu Frolunda ograła wyraźnie Leksands.

Na żywo na Polsat Sport Fight będziemy mogli sprawdzić czy dojdzie do gigantycznej sensacji i odpadnięcia Tappary z francuskim Rouen. Finowie postanowili w ostatnim tygodniu tragiczną dyspozycję z ligi przenieść również na ligę mistrzów i dali się dogonić Francuzom w trzeciej tercji. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-3 i teraz Finowie będą musieli wygrać na wyjeździe, by móc awansować do półfinału.

Późnym wieczorem z odtworzenia dostaniemy starcie innej fińskiej ekipy Lukko z Red Bull Monachium. O ile Tappara dalej jest faworytem do awansu o tyle Lukko remisując u siebie 2-2 mocno skomplikowało swoją sytuację. Obecnie to drużyna z Niemiec jest bliżej półfinału, gdyż na swojej tafli potrafi pokonać praktycznie każdego rywala a obie ekipy obecnie są w podobnej dyspozycji w swoich ligach.

W jutrzejszy poranek retransmisja starcia pieczętującego awans do półfinału Rogle ze Spartą Praga. W pierwszym meczu Rogle wywiozło z Pragi zwycięstwo 5-2 i na prawdę tylko kataklizm mógłby pokrzyżować plany awansu szwedzkiej drużynie.

Tym razem szwedzkiego starcia nie uświadczymy w kanałach Polsatu. Tutaj Frolunda będzie kończyła tryptyk spotkań z Leksands, które ograła w zeszłym tygodniu dwukrotnie i to na wyjeździe. W lidze mistrzów skończyło się 5-2 a w lidze dwa dni później 4-2. Trudno spodziewać się w takim wypadku odpadnięcia Frolundy i braku jej awansu do półfinału.

WTOREK – 14 GRUDNIA 2021

19:25 Champions Hockey League – 1/4 finału: ROUEN DRAGONS – TAPPARA TAMPERE na żywo

23:30 Champions Hockey League – 1/4 finału: RED BULL MONACHIUM – LUKKO RAUM

ŚRODA – 15 GRUDNIA 2021

09:00 Champions Hockey League – 1/4 finału: ROGLE ANGELHOLM – HC SPARTA PRAGA

About Andrzej Mościński