Inauguracja el. Ligi Mistrzyń UEFA w TVP Lublin i na sport.tvp.pl

Górnik Łęczna w środę rozpocznie rywalizację w eliminacjach Ligi Mistrzyń piłkarek. Pierwsze spotkanie mistrzyń Polski będzie można obejrzeć w TVP Lublin i na sport.tvp.pl. Pandemia koronawirusa wymusiła zmiany w formacie rozgrywek. Pierwotnie miała odbyć się, tak jak w latach poprzednich, […]

Górnik Łęczna w środę rozpocznie rywalizację w eliminacjach Ligi Mistrzyń piłkarek. Pierwsze spotkanie mistrzyń Polski będzie można obejrzeć w TVP Lublin i na sport.tvp.pl.

Pandemia koronawirusa wymusiła zmiany w formacie rozgrywek. Pierwotnie miała odbyć się, tak jak w latach poprzednich, tylko jedna runda kwalifikacyjna w formie rywalizacji grupowej. Reforma rozbiła kwalifikacje na dwie rundy, bez spotkań rewanżowych. Zwycięzcy dziesięciu spotkań drugiej rundy, która odbędzie się za dwa tygodnie, dołączą do 22 już znanych uczestników fazy grupowej LM.

Górnik Łęczna w środę podejmować będzie ŽNK Split – drużynę, która wygrała dwie ostatnie edycje ligi chorwackiej. W ubiegłym roku zespół ze Splitu odpadł w eliminacjach, przegrywając z Żytłobudem-1 Charków i FC Mińsk, pokonując jednak luksemburski SC Bettembourg. Mistrzynie Polski, które w ubiegłym sezonie zdobył trzeci tytuł z rzędu, dwie ostatnie edycje również kończyły w grupie – w zeszłym roku rywalizowały z Twente Enschede, Beşiktaşem Stambuł i Alaszkertem, remisując z Turczynkami i pokonując zespół z Armenii, a dwa lata temu uległy drużynie Glasgow City, wygrywając z Anderlechtem Bruksela i FC Martve, jednak w tabeli uplasowały się jedynie przed ekipą z gruzińskiego Kutaisi.

Górniczki do meczu przed własną publicznością podchodzą w bardzo trudnym dla nich sezonie – początek rozgrywek Ekstraligi nie poszedł po myśli obrończyń tytułu, natomiast podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski na izolację trafiły liderki drużyny, m.in. Ewelina Kamczyk czy Nikola Karczewska. Z kolei ŽNK w lidze chorwackiej zajmuje drugie miejsce z identycznym dorobkiem punktowym co lider, ŽNK Osijek, z którym aktualne mistrzynie kraju zremisowały w bezpośrednim starciu na wyjeździe 2:2. Zwycięzca czwartkowego starcia w Łęcznej swojego kolejnego przeciwnika pozna w piątek podczas losowania drugiej rundy eliminacyjnej.

ŚRODA – 4 LISTOPADA 2020

17:58 Liga Mistrzyń UEFA — 1. runda eliminacyjna, Łęczna GÓRNIK ŁĘCZNA — ŽNK SPLIT

Komentarz: Jakub Drzewiecki, Aneta Galek

About Wojciech Nowakowski