Inauguracja PGE Ekstraligi w nSport+

W najbliższy weekend rozpocznie się rywalizacja w żużlowej PGE Ekstralidze. Spotkania w tym sezonie transmitować będą Eleven Sports i nSport+, jednak w najbliższy weekend mecze oglądać będzie można tylko na tym drugim kanale. Powodem tego jest fakt, że ze względu […]

W najbliższy weekend rozpocznie się rywalizacja w żużlowej PGE Ekstralidze. Spotkania w tym sezonie transmitować będą Eleven Sports i nSport+, jednak w najbliższy weekend mecze oglądać będzie można tylko na tym drugim kanale.

Powodem tego jest fakt, że ze względu na zakażenia koronawirusem odwołane zostały oba mecze, które transmitować miał Eleven Sports – pojedynki Motoru Lublin z Eltrox Włókniarzem Częstochowa oraz Zooleszcz DPV Logistic GKM-u Grudziądz z Betard Spartą Wrocław przesunięte zostały na piątek 23 kwietnia.

Zmagania w najwyższej klasie rozgrywkowej rozpoczną się zatem w niedzielę mecze eWinner Apatora Toruń z Falubazem Zielona Góra. Wracające do PGE Ekstraligi Anioły do startu w spotkaniu awizowali pod numerem 11 młodzieżowca, Kamila Marcińca, pomijając Tobiasza Musielaka czy Adriana Miedzińskiego, a pod 12 Petra Chlupáča, którego miejsce najprawdopodobniej zajmie jednak Robert Lambert. Mniej zmian spodziewać się można po zielonogórzanach – Max Fricke i Matej Žagar raczej nie oddadzą łatwo miejsca Václavowi Milíkowi, z kolei Jan Kvěch jako zawodnik U24 wydaje się być pewniejszy od wchodzących w tym roku do grona seniorów Mateusza Tondera i Damiana Pawliczaka.

Zwycięski skład zmuszona była zmienić nieco Fogo Unia Leszno, która na stadionie im. Alfreda Smoczyka gościć będzie Moje Bermudy Stal Gorzów. Klub opuszczają Bartosz Smektała i Dominik Kubera, zaś rolę podstawowych juniorów spełniać będą znani do tej pory głównie z jazdy w drugoligowej drużynie rawickiej Kacper Pludra i Krzysztof Sadurski. Na pozycji seniorskiej jednak Byki dokonały solidnego wzmocnienia, kontraktując Jasona Doyle’a. Większy ból głowy ze składem ma natomiast Stanisław Chomski. Przyjście Martin Vaculíka rekompensuje z pewnością odejście do pierwszoligowej Unii Tarnów Nielsa-Kristiana Iversena, za to w formacji krajowej za Krzysztofa Kasprzaka jeździć będzie prawdopodobnie debiutujący jako senior Rafał Karczmarz – i wbrew oczekiwaniom kibiców to on, a nie zeszłoroczne odkrycie 2. Ligi Żużlowej, Markus Birkemose został awizowany po numerem 3 do składu gości.

NIEDZIELA – 4 KWIETNIA 2021

16:00 PGE Ekstraliga – 1. kolejka: STUDIO 

Studio: Karolina Wieszczycka (z Torunia)

16:30 PGE Ekstraliga – 1. kolejka: EWINNER APATOR TORUŃ – FALUBAZ ZIELONA GÓRA 

Komentarz w nSport+: Michał Łopaciński – Wojciech Dankiewicz (z Torunia)
Komentarz w Radio Gol 2: Piotr Tomalski, Dawid Ociepa


18:45 PGE Ekstraliga – 1. kolejka: STUDIO 

Studio: Marcin Majewski (z Leszna)

19:15 PGE Ekstraliga – 1. kolejka: FOGO UNIA LESZNO – MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 

Komentarz w nSport+: Maciej Noskowicz – Mirosław Jabłoński (z Leszna)
Komentarz w Radio Gol 1: Piotr Tomalski, Dawid Ociepa

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.