Inauguracja Puchary Świata w short tracku na antenie TVP Sport

W najbliższą sobotę zainaugurowany zostanie sezon w short tracku. Najlepsi zawodnicy świata w ten weekend powalczą na jednym z najszybszych lodowisk świata w Calgary. Transmisja z zawodów na kanale TVP Sport, oraz portalu sport.tvp.pl.

 W sobotni wieczór odbędą się finały na 500 i 1500 metrów, zaś w niedzielę rywalizacja będzie rozgrywana ponownie na dystansie 500 metrów. Następnie zaś o zwycięstwo łyżwiarze będą rywalizowali na dystansie dwa razy dłuższym. Zaś całe zawody zakończą sztafety mężczyzn i kobiet.

Za Calgary rywalizować będą: Monika Grządkowska,Oliwia Gawlica, Patrycja Markiewicz, Kamila Stormowska, Magdalena Warakomska i Michał Domański. W kadrze, z różnych względów, brakuje obecnie sióstr Natalii i Patrycji Maliszewskich oraz Bartosza Konopki.

Tor w Kanadzie słynie z nawierzchni przygotowywanej na zawody. W Kanadzie i w Salt Lake City zawodnicy notują rekordy świata na poszczególnych dystansach. U kobiet największą faworytką do zwycięstwa jest pochodząca z Wielkiej Brytanii Elise Christie. Z pewnością po piętach deptała jej będzie Chinka Fan Kexin. Zaś u mężczyzn wszyscy liczą, że z dobrej strony zaprezentuje się zawodnik gospodarzy François Hamelin.

SOBOTA – 5 LISTOPADA 2016

20:00 Puchar Świata, Calgary, Kanada: ELIMINACJE 500M KOBIET I MĘŻCZYZN na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Bogusław Solecki

20:35 
P
uchar Świata, Calgary, Kanada: ELIMINACJE 500M I 1500M KOBIET I MĘŻCZYZN na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Bogusław Solecki

NIEDZIELA – 6 LISTOPADA 2016

22:05 Puchar Świata, Calgary, Kanada: FINAŁY 500M KOBIET I MĘŻCZYZN ORAZ SZTAFETY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Bogusław Solecki