Inauguracja sezonu 2017/2018 siatkarskiej PlusLigi w Polsacie Sport

Po pięciu miesiącach do gry wracają zawodnicy PlusLigi. Po raz kolejny w walce o Mistrzostwo Polski wystartuje 16 zespołów. Tytułu bronić będą siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, którym marzy się trzecie z rzędu złoto. Początek sezonu w piątek, 29 września. Jako pierwsi […]

Po pięciu miesiącach do gry wracają zawodnicy PlusLigi. Po raz kolejny w walce o Mistrzostwo Polski wystartuje 16 zespołów. Tytułu bronić będą siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, którym marzy się trzecie z rzędu złoto.

Początek sezonu w piątek, 29 września. Jako pierwsi na boisku zaprezentują się zawodnicy Cuprum Lubin oraz MKS-u Będzin. W zespole gospodarzy doszło do dużych przetasowań kadrowych. Odeszli m.in. Bohme, Łomacz czy Malinowski. Dość istotnymi wzmocnieniami powinni być dobrze znany z polskich parkietów Michal Masny oraz Milos Terzić. Natomiast na stanowisku trenera Gheorghe Cretu został zastąpiony przez Patricka Duflosa. Mniej efektowne transfery wykonali goście. Dużymi wzmocnieniami powinny być dwaj zagraniczni zawodnicy: Kyle Russell oraz Nathan Roberts. Zespół Stelio DeRocco liczy na kolejny sezon, w którym wykona krok w kierunku czoła tabeli. W poprzednich rozgrywkach udało się wywalczyć dobrą 11. pozycję – o trzy miejsca wyżej niż w sezonie 2015/2016.

W kwietniu świetne 5. miejsce w PlusLidze wywalczyli siatkarze AZS-u Indykpolu Olsztyn. Na Warmii i Mazurach kibice znowu poczuli, że ich drużyna dołączyła do czołówki rozgrywek. Celem na ten sezon powinno być udowodnienie, że ten wynik nie był przypadkiem. Ostatni raz tak wysoko Akademicy z Olsztyna byli trzy lata temu, ale w dwóch kolejnych sezonach po tym osiągnięciu wypadli znacznie słabiej. W Hali Urania rywalem Indykpolu będzie wzmocniony przed najbliższym sezonem Espadon Szczecin. W zespole Michała Gogola zobaczymy w tym roku takich zawodników jak Eemi Tervaportti, Justin Duff czy Mateusz Malinowski. Te nazwiska nie są anonimowe dla siatkarskich kibiców, dlatego też w Szczecinie możemy zobaczyć bardzo silną drużynę, którą stać na zdecydowanie lepszy wynik niż w poprzednim sezonie.

Telewizyjne mecze 1. kolejki zakończy starcie beniaminka PlusLigi z Mistrzem Polski. Aluron Virtu Warta Zawiercie nie próżnował na rynku transferowym przed swoim debiutem na najwyższym poziomie rozgrywkowym w kraju. Trenerem został Włoch Emanuele Zanini, a na placu pojawią się reprezentanci krajów na czele z Davidem Smithem, Matejem Patakiem czy Grzegorzem Boćkiem. Zmiany kadrowe nie ominęły również obrońców tytułu. Mimo tego nie zmienia się cel ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – kolejny tytuł dla najlepszej drużyny w Polsce. Niedawny mecz o Superpuchar Polski pokazał, że ZAKSie nie będzie łatwo o trzeci z rzędu triumf. W Kędzierzynie nie tylko liczą na powtórkę z ostatnich dwóch lat na rodzimych parkietach, ale również na zdecydowany lepszy wynik w europejskich pucharach.

pasek2

PIĄTEK – 29 WRZEŚNIA 2017

18:00 Plusliga – 1. kolejka: CUPRUM LUBIN – MKS BĘDZIN na żywo
Polsat Sport HD Ipla

SOBOTA – 30 WRZEŚNIA 2017

14:45 Plusliga – 1. kolejka: INDYKPOL AZS OLSZTYN – ESPADON SZCZECIN na żywo
Polsat Sport HD Ipla

NIEDZIELA – 1 PAŹDZIERNIKA 2017

20:00 Plusliga – 1. kolejka: ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo
Polsat Sport HD Ipla
pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)