Inauguracja sezonu biegów narciarskich z Justyną Kowalczyk w TVP 2 i Eurosporcie!

Justyna Kowalczyk nadal jest jedną z najlepszych biegaczek na świecie. W zeszłym sezonie zdobyła co prawda w mistrzostwach świata tylko jeden medal (srebrny na 30 km stylem klasycznym), ale wygrała klasyfikację końcową Pucharu Świata, zdobywając po raz czwarty „Kryształową Kulę”. […]

Justyna Kowalczyk nadal jest jedną z najlepszych biegaczek na świecie. W zeszłym sezonie zdobyła co prawda w mistrzostwach świata tylko jeden medal (srebrny na 30 km stylem klasycznym), ale wygrała klasyfikację końcową Pucharu Świata, zdobywając po raz czwarty „Kryształową Kulę”. Także po raz czwarty okazała się najlepsza w cyklu Tour de Ski – w sumie wygrała 6 zawodów PŚ, a 11 razy była na podium. piątek startuje Puchar Świata w biegach narciarskich. Jedną z faworytek do zdobycia Kryształowej Kuli jest Justyna Kowalczyk.

Sezon zaczynamy w piątek, sprintem techniką klasyczną. Nie jest to ulubiona konkurencja naszej „Królowej Zimy”. Miejmy jednak nadzieję, że Polka wystartuje co najmniej w finale. Transmisja z tego wydarzenia od 12:25 w TVP2 i w Eurosporcie.

W sobotę wyścig na 5 km techniką klasyczną. Tutaj Kowalczyk powinna poradzić sobie lepiej niż w piątkowym biegu, lecz ta konkurencja to także nie jest lubiana przez Justynę. Transmisja od 9:50 w TVP2. Oczywiście bieg będzie można zobaczyć w Eurosporcie.

Kończymy w niedzielę, biegiem na 10km stylem dowolnym. Konkurencja lubiana nie tylko przez Justynę Kowalczyk, ale i jej rywalki. Tutaj o miejsce na podium będzie 'biło się’ dużo Pań. Transmisja w TVP2 i Eurosporcie od 10:25.

W sezonie letnim, 4-krotna zdobywczyni Kryształowej Kuli, Justyna Kowalczyk, radziła sobie w kratkę. Raz wygrywała, czasem kończyła na podium, raz po raz, jak tydzień temu, zajmowała odległe miejsca.

W Kuusamo Justyna Kowalczyk będzie miała tradycyjnie armie rywalek z Norwegii. Będzie ich aż 10…