Inauguracja sezonu DTM na antenie Eleven Sports 2

Na torze Monza rozpocznie się nowy sezon serii DTM. Będzie to inauguracja nowych zmagań i inauguracja nowej ery w niemieckim serialu wyścigowym.  Rozpoczyna się nowa era serii DTM. Kierowcy przystępujący do sezonu 2021 ścigać się będą autami klasy GT3, a […]

Na torze Monza rozpocznie się nowy sezon serii DTM. Będzie to inauguracja nowych zmagań i inauguracja nowej ery w niemieckim serialu wyścigowym. 

Rozpoczyna się nowa era serii DTM. Kierowcy przystępujący do sezonu 2021 ścigać się będą autami klasy GT3, a nie jak miało to miejsce w poprzednich latach – Class One. To dosyć spora zmiana. Nie jest to jednak wejście na wyższy poziom, wręcz przeciwnie. Samochody klasy GT3 to pojazdy o dużo mniejszym docisku aerodynamicznym, które nie dają możliwości ścigania na takim poziomie jak poprzednie pojazdy. Nie powoduje to jednak, że w nadchodzącym sezonie brakować będzie emocji.

Dwanaście zespołów, siedemnastu kierowców – to najważniejsze liczby, które musimy znać przed pierwszym wyścigiem. W sezonie 2020 w stawce obecnych było szesnaście samochodów, ale tylko dwie marki – Audi i BMW. W nadchodzącym sezonie będziemy śledzić rywalizację sześciu marek – Audi, BMW, McLaren, Ferrari, Lamborghini i Mercedes. Wśród kierowców zobaczymy m.in. wracającego po dwóch latach przerwy dwukrotnego mistrza DTM – Garego Paffetta, który będzie bronił barw Mercedes-AMG Team Mucke Motorsport. Do rywalizacji przystąpi też znany z Formuły 1 Alex Albon. Nie zabraknie także kierowców, którzy ścigali się rok temu. Będą to m.in. Nico Muller, Mike Rockenfeller czy Marko Wittmann. Za kierownicą Audi R8 zasiądzie Sophia Florsch – jedna z dwóch kobiet w stawce.

SOBOTA – 19 CZERWCA 2021

10:30 DTM, Monza, Włochy: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz

13:30 DTM, Monza, Włochy: WYŚCIG 1 na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz – Michał Fiałkowski


NIEDZIELA – 20 CZERWCA 2021

10:30 DTM, Monza, Włochy: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz

13:30 DTM, Monza, Włochy: WYŚCIG 2 na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz – Michał Fiałkowski

About Michał Winiarczyk