Wyścig F1 w Australii odwołany !

fot.

Po długiej przerwie kierowcy Formuły 1 powracają na tory wyścigowe. Pierwszym, który odwiedzą będzie Albert Park, gdzie tradycyjnie rozpocznie się nowy sezon. Czeka nas długi i emocjonujący rok. Zaczynamy. 

Długa przerwa w rywalizacji Formuły 1 spowodowała, że z ogromną niecierpliwością czekamy na start nowego sezonu. Jak zwykle wchodząc w nowy rok, zdecydowanie więcej jest pytań niż odpowiedzi. Chyba najpoważniejszym pytaniem jest sprawa koronawirusa, który zdominował świat sportu. Pojawiły się informacje, że trzech pracowników ekip F1 może być zarażonych wirusem. Są to dwie osoby pracujące w zespole Haas i jedna z McLarena. Zostali oni odizolowani od reszty zespołów. Na chwilę obecną Grand Prix Australii ma odbyć się zgodnie z planem. Australijskie władze zamknęły granice dla podróżnych z Włoch, jednak doszło do tego gdy członkowie wszystkich zespołów były już w Melbourne. Chodzi tu przede wszystkim po przedstawicieli Ferrari, Alpha Tauri (dawniej Toro Rosso) i Pirelli.

Inauguracja sezonu odbędzie się wraz z kibicami, którzy zapewne licznie przybędą na Albert Park. Inaczej będzie tydzień później, kiedy stawka Formuły 1 przeniesie się do Bahrajnu. Tamtejszy wyścig zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Będzie to pierwszy taki przypadek w historii Mistrzostw Świata Formuły 1. Miejmy jednak nadzieje, że epidemia wirusa nie namiesza za bardzo w świecie F1. Niestety niepewne są losy następnych wyścigów. Na razie wszytko ma odbyć się zgodnie z planem, jednak sytuacja zmienia się bardzo szybko. Patrząc na zmagania MotoGP, gdzie przełożone zostały już dwie najbliższe rundy, również w F1 wszystko jest możliwe.

Już w piątek zainaugurujemy nową przygodę z Formułą 1. Sezon 2020 rozpoczniemy od bardzo wczesnego wstawania. Pory rozgrywania sesji w Melbourne nie są zachęcające, ale kibice F1 z pewnością poświęcą się aby obejrzeć ponownie najszybszych kierowców. Nadchodzący sezon będzie transmitowany na antenie Eleven Sports 1.

Aktualizacja:

Wyścig o Grand Prix Australii został odwołany w związku z pojawieniem się koronawirusa w padocku. Na tę chwilę nie wiadomo kiedy dojdzie do inauguracji sezonu. 

PIĄTEK – 13 MARCA 2020

01:00 Formuła 1 – Grand Prix Australii: STUDIO na żywo
Ipla


01:55 
Formuła 1 – Grand Prix Australii: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

03:45 Formuła 1 – Grand Prix Australii: STUDIO na żywo
Ipla

05:30 Formuła 1 – Grand Prix Australii: STUDIO na żywo
Ipla


05:55 Formuła 1 – Grand Prix Australii: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

07:45 Formuła 1 – Grand Prix Australii: STUDIO na żywo
Ipla

22:50 Magazyn #ELEVENF1 na żywo
Ipla


SOBOTA – 14 MARCA 2020

03:30 Formuła 1 – Grand Prix Australii: STUDIO na żywo
Ipla


03:55 
Formuła 1 – Grand Prix Australii: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

05:10 Formuła 1 – Grand Prix Australii: STUDIO na żywo
Ipla

06:00 Formuła 1 – Grand Prix Australii: STUDIO na żywo
Ipla


06:55 Formuła 1 – Grand Prix Australii: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

08:20 Formuła 1 – Grand Prix Australii: STUDIO na żywo
Ipla


NIEDZIELA – 15 MARCA 2020

04:30 Formuła 1 – Grand Prix Australii: PARADA KIEROWCÓW na żywo
Ipla


05:00 Formuła 1 – Grand Prix Australii: STUDIO na żywo
Ipla


06:05 Formuła 1 – Grand Prix Australii: WYŚCIG na żywo
Ipla

08:15 Formuła 1 – Grand Prix Australii: STUDIO na żywo
Ipla